Medal 100-lecia AZS dla Akademii Zamojskiej

  • 01.10.2021, 11:42
  • Materiał nadesłany
Medal 100-lecia AZS dla Akademii Zamojskiej Fot. Akademia Zamojska Prof. Andrzej Samborski odebrał Medal 100-lecia AZS Lublin
We wtorek 28 września odbyła się inauguracja Jubileuszu 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Podczas wydarzenia podziękowanie i "Medal 100-lecia AZS w Lublinie" otrzymała Akademia Zamojska.

W uroczystości Akademię Zamojską reprezentowali: dr hab. Andrzej Samborski i dr Krzysztof Okapa, prezes Klubu Uczelnianego AZS Akademii Zamojskiej. Od 2007 r. Uczelnia Państwowa w Zamościu, a obecnie Akademia Zamojska, aktywnie i z licznymi sukcesami uczestniczy w rozgrywkach akademickich w różnych dyscyplinach, np. tenis stołowy, siatkówka, lekka atletyka, trójbój siłowy, podnoszenie ciężarów, piłka ręczna, biegi przełajowe, futsal, koszykówka, piłka nożna, badminton, tenis ziemny, czy siatkówka plażowa.

Czytaj także: Prestiżowa nagroda dla tenisistów UPZ

Prestiżowe wyróżnienie, jakim jest "Medal 100-lecia AZS w Lublinie" jest uhonorowaniem oraz docenieniem osiągnięć i wkładu uczelni w rozwój sportu akademickiego.

AZS w Lublinie zrzesza dwanaście klubów uczelnianych funkcjonujących przy uczelniach wyższych regionu i jest jednym z fundamentów uniwersalnej idei kształcenia akademickiego łączącego naukę, zdrowie i kulturę.

Czytaj także: UPZ wspiera sportowców

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe