Gm. Komarów-Osada: Pomagając koleżance, oddała pieniądze oszustowi

  • 30.09.2021, 13:24
  • ak
Gm. Komarów-Osada: Pomagając koleżance, oddała pieniądze oszustowi
Nie pomóc koleżance ze studiów byłoby głupio. Więc 23-latka z gminy Komarów-Osada pomogła, a w każdym razie była przekonana, że pomaga, gdy przekazywała numer BLIK umożliwiający wypłatę pieniędzy z jej konta. Tyle tylko, że gotówka trafiła do oszusta.

Młoda kobieta zawiadomiła policję, jak tylko zdała sobie sprawę, że padła ofiarą jakiegoś naciągacza. Opowiedziała, że poprze komunikator internetowy od bliskiej znajomej otrzymała prośbę o pożyczenie 300 złotych. Utrzymywały ze sobą stały kontakt, więc ta wiadomość nie wzbudziła jej podejrzeń.

Czytaj także: Uwierzyła oszustowi, straciła pieniądze

23-latka przekazała więc kod blik do wypłaty gotówki. Koleżanka jej podziękowała, a chwilę później, ta prawdziwa znajoma zatelefonowała z informacją, żeby żadnych przelewów, bo ktoś włamała się na jej konto społecznościowe i do znajomych rozesłał wiadomości z prośbą o pożyczkę. Niestety, na zablokowanie przelewu było już za późno.

Czytaj także: Złote gody w gminie Komarów-Osada

– Nie działajmy pochopnie i dokładnie weryfikujmy otrzymywane prośby o pożyczkę. Wystarczy zadzwonić do osoby, która prosi o wsparcie i potwierdzić, czy rzeczywiście to ona potrzebuje pieniędzy. Jest to jedyny sposób, aby nie strącić pieniędzy – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Czytaj także: Roki - najsympatyczniejszy pies w gm. Komarów-Osada

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe