Nasz prezent dla Was na Dzień Chłopaka

  • 28.09.2021, 10:00
  • wd
Nasz prezent dla Was na Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka organizujemy mały konkurs. Do wygrania jest 5 karnetów na miesiąc darmowych treningów w Roztoczańskim Klubie Karate Tradycyjnego w Zamościu.

Karate to sport dla dzieci i dorosłych. Ma wiele zalet.

– Karate rozwija ciało i umysł, zwiększając pewność siebie i wzmacniając mięśnie. Trening karate poprawia gibkość i koordynację – mówi Radosław Niziołek, sensei z RKKT w Zamościu. 

W wolnym tłumaczeniu nazwa tego sportu oznacza „sztukę pustych dłoni”. Treningi obejmują przygotowanie fizyczne do rywalizacji sportowej oraz tzw. medytację w ruchu, która rozwija koncentrację, pomaga nauczyć się panowania nad emocjami i wytrwałości w dążeniu do celu. Wyróżniamy dwa style karate: tradycyjny i nowoczesny. Ten pierwszy skupia się na samoobronie i skutecznym unieszkodliwianiu przeciwnika, niezależnie od jego wzrostu i wagi. Karate nowoczesne to z kolei szkoła walki sportowej, gdzie od skuteczności ciosu ważniejsza jest szybkość i precyzja trafiania w cel. Technik, ciosów itd. nauczyć można się tylko pod okiem mistrza. Uczniowie są doceniani za postępy, a "nagrodą" są pasy. Zgodnie z filozofią karate trening trwa do osiągnięcia pełnej doskonałości duchowej i fizycznej, czyli... do końca życia. Utytułowanym karatekom o wybitnych zasługach, którzy poświęcili całe swoje życie na studiowanie sztuki walki tradycyjnie przyznaje się stopień 10 dan. 

Może kogoś ta sztuka zainspiruje, może nasz konkurs będzie bodźcem do rozpoczęcia przygody z karate?

– Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć ćwiczyć karate. Mój syn trenuje je od kilku lat, ma już zielony pas. Pewnego dnia pomyślałam, że ja też spróbuję. W RKKT działa grupa 30 plus, w której trenuję – mówi Aneta Szpinda, nasza redakcyjna koleżanka, mama 9-letniego Karola. 

Dla naszych czytelników mamy 5 karnetów na miesiąc darmowych treningów w Roztoczańskim Klubie Karate Tradycyjnego w Zamościu. Karnet dostanie więc 5 osób, które jako pierwsze przyjdą do redakcji "Kroniki Tygodnia" (ul. Żeromskiego 3) z najnowszym wydaniem gazety. Czekamy na Was już od wtorku 28 września od godz. 8 rano. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Malwina
Malwina 28.09.2021, 15:38
Mój chłopak trenował kilka lat karate i faktycznie to fajna przygoda, bo wspomina ten okres z wielkim sentymentem. No, ale to przeszłość. Mama nadzieję, że latanie w tunelu aerodynamicznym przypadnie mu do gustu i wyjazd do Leszna również będzie dobrze wspominać :)

Pozostałe