Biłgoraj: W RCEZ, ZSZiO i ZSBiO wykształcą fachowców za unijne miliony

  • 18.03.2017, 08:00
  • ak
Biłgoraj: W RCEZ, ZSZiO i ZSBiO wykształcą fachowców za unijne miliony RCEZ Biłgoraj
To będzie naprawdę spory zastrzyk gotówki. Samorząd powiatowy w Biłgoraju wystarał się o blisko 3,6 mln złotych, które wydane zostaną na rozwój kształcenia zawodowego uczniów szkół podległych starostwu. Skorzysta na tym aż 800 młodych ludzi.

Pieniądze zostały przyznane na realizację projektu „Wysoka jakość kształcenia zawodowego uczniów - większe szanse zatrudnienia”, a pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i EFS.

– Projekt będzie realizowany od 1 lipca i potrwa do września 2020 r. Skorzysta z niego 800 uczniów i 11 nauczycieli przedmiotów zawodowych z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – informuje Magdalena Szewczuk, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Dodaje, że pracownie w tych szkołach zostaną doposażone w nowoczesny sprzęt, na zakup którego przewidziano przeszło milion złotych. Dzięki temu uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę i umiejętności w warunkach możliwie najbardziej odzwierciedlających ich przyszłe środowiska pracy. Sprzęt będzie też służył przyszłym pokoleniom uczniów.

W projekcie udział wezmą udział młodzi ludzie z klas II i III kształcący się w kierunkach: energetyka, informatyka i mechanika, ekonomia, budownictwo, gastronomia, turystyka, hotelarstwo, odzież, reklama, handel. Organizowane dla nich będą u różnych pracodawców praktyki i staże. Uczniowie będą mogli liczyć m.in. na stypendium stażowe w wysokości 1600 zł, także zwrot kosztów dojazdu oraz ubrania robocze.

– Realizacja projektu pozwoli na wprowadzenie trwałych i kompleksowych zmian w kształceniu zawodowym, które podniosą jego jakość przyczyniając się w ten sposób do podniesienia zdolności zatrudnienia absolwentów szkół – stwierdził Sławomir Sitarz z RCEZ, koordynator projektu.

Na projekcie skorzystają również nauczyciele, którzy dostaną szansę podjęcia studiów podyplomowych przygotowujących do prowadzenia zajęć z nauki zawodu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe