Wójt Ulhówka rozwalił system

  • 28.09.2021, 05:53
  • Maria Dec-Kiełb
Wójt Ulhówka rozwalił system Impreza była jedna, ale kasę dostało 21 kół gospodyń wiejskich.
Obywateli nie udało się przekonać do szczepień, z rządowych pieniędzy skorzystały za to gospodynie.

Rząd zakładał, że dzięki programowi #SzczepimySięzKGW uda się na wsiach zaszczepić przeciwko Covid-19 rzesze tych najbardziej opornych. Nie udało się. Skorzystały za to aktywne koła gospodyń wiejskich. Wójt gminy Ulhówek wymyślił co zrobić, żeby tamtejszym gospodyniom pieniędzy zostało jeszcze więcej. 21 KGW zamiast 21 festynów zorganizowało 1 i to przy okazji dożynek. Tak koła zgarnęły łącznie prawie 200 tys. zł.

Czytaj także: KGW kontra COVID-19. Pomysł na promocję szczepień

Łukasz Kłębek nie ma sobie nic do zarzucenia, bo po prostu wykorzystał lukę w prawie. A jak komentują to inni?

- Jestem zaskoczony. Uważam, że to karygodne. Zamiast 21 promocji zrobić jedną. Myślę, że panie z KGW zostały wprowadzone w błąd przez wójta. To naciąganie podatników. Przecież to nie o to chodziło, nie tak miało być – irytuje się wicestarosta Jarosław Korzeń. Dziwi się, że wójta nie gryzie sumienie.

Mieszkańcy gminy Ulhówek nie chcą się wypowiadać na ten temat.

Czytaj także: Covidowe obostrzenia jeszcze w tym tygodniu?

- Jest jak jest. Wójt wymyślił jak zrobić festyn tanim kosztem i żeby jeszcze kasa została no i została. Dawali pieniądze, to gospodynie wzięły. Prawa nie złamały, nic złego nie zrobiły – mówi jeden z nich.

Inny dorzuca, że wójt jest cwany, a pomysł z festynem to część jego planu.

- On sobie za punkt honoru postawił, że tam gdzie się da wydrzeć kasę, to drzeć, bo każda taka dotacja osłabia finansowo władzę. A teraz mu się udało. Rozwalił system – śmieje obywatel Ulhówka.

Cały artykuł na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yhy
yhy 16.10.2021, 04:35
Nic nie rozwalił, zero inteligencji i klasy jak na osobę pełniącą tą funkcję. Głosami KGW i wiejskimi zabawami nie wygrasz.
Podatnik
Podatnik 29.09.2021, 09:39
Patrzę na zdjęcie i pytam czy wypłaty za występy to były za 1 czy za 21? Jeśli władza daje taki przykład szukania luki w prawie, zostawiając zdrowy rozsądek to nie ma zdziwienia, że tak mamy jak mamy! Z jakiej opcji ten wójt, który cytat drze kasę gdzie się da?
X234
X234 28.09.2021, 20:31
Cyt. "Mieszkańcy gminy Ulhówek nie chcą się wypowiadać na ten temat.". Że jak ???. Jak to nie chcą.Co to za parszywa propaganda.Nie wprowadzajcie ludzi w błąd i nie okłamujcie ich. . Cała gmina to komentuje.
Kłębkafan
Kłębkafan 29.09.2021, 13:38
Dokładnie! Chcemy by było głośno, z resztą już jest, przeczytajcie artykuł w Tygodniku Zamojskim o Wójcie Gminy Ulhówku, który uważa się za boga. A jest pospolitym chłopkiem ze słomą w butach. Ale już teraz wszyscy się o tym dowiedzą.
pgr
pgr 28.09.2021, 12:00
Co sie dziwić, jemu zalezy na jak najwiekszej ilości zgonów
olo
olo 30.09.2021, 23:16
Taki typ. Nie liczy się z ludźmi. Najważniejszy jest ON.

Pozostałe