Zamość: Włos do włosa, grosz do grosza

  • 28.09.2021, 08:00
  • Anna Szewc
Zamość: Włos do włosa, grosz do grosza Fot. Bartłomiej Małysza/LO CSM Zamość Agnieszka Malinowska nie tylko obcinała włosy ochotniczkom, ale dla każdej wymyśliła piękną, nową fryzurę.
Charytatywna akcja Zamojskich Amazonek i Mundurówki.

Każda złotówka, która po akcji "Darujesz włosy – pomagasz" trafi do Stowarzyszenia Zamojskie Amazonki, będzie na wagę złota. Ale jeszcze cenniejsze jest to, by jak najwięcej osób usłyszało o nich, ich działalności i problemach kobiet, które zmagają się z nowotworem piersi.

Czytaj także: Cięcie włosów w Ekonomiku na szczytny cel

Czterdziestocentymetrowy, gruby warkocz waży ciut ponad 130 gramów. Za kilogram włosów, jeżeli zostaną uznane za najwyższej jakości, można dostać tysiąc złotych. Na razie nie wiadomo, jaka kwota ostatecznie zasili konto stowarzyszenia. W ciągu dwóch dni (22-23 września) w gościnnym salonie "Agnieszka" Agnieszki Malinowskiej, mieszczącym się przy ul. Kamiennej w Zamościu na zmianę fryzury zdecydowało się pięć osób, kolejne 4 przyniosły wcześniej obcięte warkocze. Są zapowiedzi, że takich "dostaw" będzie więcej.

– Jakaś dziewczyna z Radzynia obiecała, że jeszcze odda nam włosy, inna z Tomaszowa Lubelskiego ma je dla nas obciąć po swoim weselu, ktoś z Zamościa czeka z taką decyzją do komunii – wylicza Krystyna Mańko, wiceprezes Stowarzyszenia Zamojskie Amazonki.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Zdjęcia (43)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe