Rusza kampania w „Werbkowicach”

  • 28.09.2021, 07:41
  • Mariusz Parol
Rusza kampania w „Werbkowicach”
Do przerobu w cukrowni w Werbkowicach buraki dostarczy około 2,2 tys. plantatorów z regionu.

Od 2 października w Cukrowni w Werbkowicach ruszy kampania cukrownicza. Do końca grudnia „Werbkowice” skupią ponad 900 tys. ton surowca, a wyprodukują 130 tys. ton cukru. Plantatorzy mogą liczyć na zapłatę po około 129 zł za tonę buraków, przy zawartości cukru sięgającej co najmniej16 proc.

Czytaj także: Ile cukru, a ile błota w burakach?

Cukrownia w Werbkowicach rozpocznie tegoroczną kampanię 2 października, jako ostatni z zakładów należących do Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier”. Cukrownicy przekonują, że tegoroczna kampania w lubelskich oddziałach KSC „Polski Cukier" zapowiada się lepiej, niż ta z ubiegłego roku.

Pogoda sprzyjała, buraki słodsze

 – W bieżącym roku warunki atmosferyczne były lepsze dla wzrostu buraków, a najważniejsze były sprzyjające ilości opadów. Zauważalne są także mniejsze szkody wywołane przez chwościka buraczanego i mniejsze nasilenie szarka komośnika – tłumaczy Szymon Smajdor, rzecznik prasowy KSC „Polski Cukier” w Toruniu. Podkreśla, że przeprowadzone niedawno badania wartości cukru w burakach wskazują, że szacowana polaryzacja wynosi ponad 16 proc, podczas gdy w ubiegłym roku było to niewiele ponad 14 proc.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe