Zamość: Idą pod topór jedno po drugim

  • 28.09.2021, 06:32
  • Anna Szewc
Zamość: Idą pod topór jedno po drugim Fot. A. Szewc Drzewa przy ulicy Dzieci Zamojszczyzny były zdrowe, nikomu nie przeszkadzały i nie stwarzały zagrożenia. Wycięto je w związku z inwestycją.
Wycięcie starego drzewa to moment. Aby urosło młode, potrzeba lat.

W Zamościu więcej drzew się sadzi niż wycina, a mimo tego miejscami robi się "łyso". Mieszkańcy miasta z żalem obserwują każdy taki ubytek. Wielu nie może się z tym pogodzić.

Serce się kraje, jak na to patrzę. Co te drzewa komuś przeszkadzały? Takie ładne były. Kto dał na to zgodę? – denerwuje się pan Bogdan, mieszkaniec osiedla Karolówka, opowiadając o wycince przeprowadzonej niedawno na ul. Dzieci Zamojszczyzny w sąsiedztwie marketu budowlanego.

Czytaj także: Sześć drzew mniej

Zamościanin zapewnia, że jeździ tą trasą często i drzewa rosnące przy drodze na pewno nie ograniczały nikomu widoczności. – A nawet jak komuś trochę przeszkadzały, to nie dało się tego zrobić inaczej? Może jakaś kosmetyka by wystarczyła. A tak wycięli je w pień, jedno po drugim – ocenia z żalem mężczyzna. – Przecież bez drzew źle się żyje, latem dają cień, a poza tym łatwiej jest oddychać, kiedy rosną. Każdy to wie. A teraz robi się z miasta pustynia – dodaje pan Bogdan.

Okazuje się, że wycinka ma związek z rozpoczętą już inwestycją na obwodnicy.

Czytaj także: Porządki czy "siekierezada" przy Rotundzie?

– W tym konkretnym miejscu będą prowadzone prace, stąd konieczność pozbycia się drzew z pasa drogowego. Gdyby rosły, kolidowałyby z elementami infrastruktury zarówno tej widocznej, jak i niewidocznej, czyli np. znajdującej się pod powierzchnią ziemi – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Ile w tym roku w Zamościu wycięto drzew, a ile zostało zasadzonych? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.10.2021, 12:30
A którzy to mieszkańcy ul Szczebrzeskiej Czy piszący podszywał się pod mieszkańców
Khorba
Khorba 28.09.2021, 13:17
Tak wygląda nowy zielony ład Pana wnyka zero pomyślunku i wizji tylko beton dramat
Oszukany
Oszukany 28.09.2021, 11:41
Kronika Tygodnia kłamie. Miał być cykl w kolejnych wydaniach ale nie ma.
mieszkańcy ul.Szczebrzeskiej
mieszkańcy ul.Szczebrzeskiej 28.09.2021, 09:03
Panie Nowak, a może by się pan zajął bezpieczeństwem na ul. Szczebrzeskiej w okolicach sygnalizacji świetlnej, która została jakiś czas temu przed godz.16.00 wyłączona "bo samochodom lepiej się jedzie". Nie dość że trudno przejść na drugą stronę, to jeszcze krzaki, które tam zasadzono rozrosły się, zasłaniają obszar przed skrzyżowaniem Błonie-Szczebrzeska-Szkolna. A propos Szkolna: Szkolna, bo prowadzi w kierunku szkoły. Wczoraj dzieci ukończyły lekcje później, zresztą w czasie tej piep..nej pandemii lekcje są w różnych godzinach, no więc dwójka chłopców próbowała się przedostać na drugą stronę jezdni wracając do domu na osiedle Błonie i gdyby nie refleks jednego z nich, to kolegę przejechałby jadący jak wariat kierowca, ten chłopiec z refleksem szarpnął kumpla i dzięki temu nie stała się tragedia. Na tym skrzyżowaniu zginęło SIEDEM OSÓB! Mały Adaś, po kilku latach jego ojciec, potem następne osoby których nie tutaj wyliczać ale mamy ich w pamięci. I obiecujemy panu i innym odpowiedzialnym za ten bałagan, że przed 1 listopada na tym skrzyżowaniu zapłonie SIEDEM zniczy, żeby wreszcie dotarło do waszych mózgownic jak jest niebezpiecznie. A sygnalizacja powstała na tym skrzyżowaniu dzięki nam- mieszkańcom i prezydentowi Zamojskiemu, który przychylił się do naszej prośby, żeby zainstalować światła. Dobrego samopoczucia....

Pozostałe