Gm. Mircze: Trzymał psy w fatalnych warunkach

  • 26.09.2021, 12:33
  • ak
Gm. Mircze: Trzymał psy w fatalnych warunkach Fot. KPP Hrubieszów Odebrane 64-latkowi psy wymagały opieki weterynaryjnej
Budy dawały tylko znikome schronienie przed deszczem, ale na pewno nie przed chłodem. Prowizoryczne obroże raniły zwierzęta, a sznurki, na których psy trzymano, były bardzo krótkie. Policjanci z Dołhobyczowa oswobodzili te stworzenia, a ich właścicielowi przedstawili zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Jak tylko mundurowi dowiedzieli się, jak 64-latek z gminy Mircze traktuje swoje cztery psy natychmiast tam pojechali na interwencję. 

– Cztery psy przebywały w prowizorycznych budach, przywiązane na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie i stwarzały realne zagrożenie uduszenia się – opowiada Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zwierzęta zostały uwolnione i przekazane do Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Mircze, a następnie trafiły do schroniska w Zamościu. Psy objęto opieką weterynaryjną. Otrzymały opiekę weterynaryjną.

Ich właściciel został zatrzymany. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. To przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 28.09.2021, 19:01
Kara więzienia powinna być. Również dla tych prostaków, którzy trzymają psy na uwięzi non stop. A dla wykształconych podwójna kara.

Pozostałe