Policyjny przewodnik spotkał się z przedszkolakami

  • 27.09.2021, 06:57
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Policyjny przewodnik spotkał się z przedszkolakami Fot. KMP Zamość
Policyjni przewodnicy aktywnie uczestniczą w spotkaniach z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Przedstawiają dzieciakom specyfikę swojej pracy, demonstrują umiejętności swoich podopiecznych oraz opowiadają o zasadach bezpiecznych zachowań. Tym razem z przedszkolakami o bezpieczeństwie rozmawiał sierżant sztabowy Artur Lipski ze swoim czworonożnym partnerem Molikiem.

W działalności edukacyjno - profilaktycznej, realizowanej przez zamojską komendę na rzecz placówek oświatowych, współuczestniczy wielu funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych. Są to między innymi dzielnicowi, policjanci z ruchu drogowego, profilaktyk i policyjni przewodnicy psów służbowych. Szczególnie ci ostatni swoimi praktycznymi pokazami wzbogacają spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj także: Policjanci na pogadance w szkole w Zawadzie

W jednym z ostatnich spotkań realizowanych przez zamojską komendę w Przedszkolu Miejskim numer 10 w Zamościu wziął udział policyjny przewodnik sierżant sztabowy Artur Lipski. Policjantowi towarzyszył jego podopieczny Molik. policjant opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie, ze szczególnym podkreśleniem właściwego zachowania się na drodze. Pokazał dzieciom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnego zwierzęcia, przypomniał także pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w sytuacji niebezpieczeństwa ze strony agresywnego psa. W spotkanie z dzieciakami aktywnie zaangażował się także Molik i pod czujnym okiem przewodnika pokazał swoje umiejętności.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, które z wielkim zainteresowaniem wysłuchały rad policjanta i obejrzały popisy policyjnego psa.

Czytaj także: Letni teatrzyk i policjant na scenie

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe