Zamość – twierdza otwarta na inwestorów

  • 23.09.2021, 11:26
  • artykuł sponsorowany
Zamość – twierdza otwarta na inwestorów Fot. J&R Kraczek
Zamość – miasto idealne, o wyjątkowej historii, wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, do niedawna postrzegane głównie jako obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Polski. To miasto o dużym potencjale gospodarczym, otwarte na innowacje, oferujące przedsiębiorcom atrakcyjne warunki funkcjonowania.

Przez Zamość biegną ważne szlaki komunikacyjne: droga ekspresowa S-17 łącząca Zamość z aglomeracją warszawską i droga krajowa 74, która zapewnia dogodny dojazd do węzła Janów Lubelski będącego częścią korytarza transportowego Via Carpatia. Od włączenia do autostrady A4 dzieli Zamość 100 km.

Transgraniczne położenie – przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, dostęp do szerokiego toru Linii Hutniczej Szerokotorowej, a także fakt, że znajdujemy się w regionie o praktycznie nieograniczonych możliwościach dla przetwórstwa spożywczego i przemysłu meblarskiego, sprawia, że drugie co do wielkości miasto województwa lubelskiego ma potencjał, by stać się silnym ośrodkiem gospodarczym.

Kierunek, w którym podąża miasto, doskonale obrazuje uruchomienie Zamojskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Dla potrzeb inwestorów przygotowano w pełni uzbrojone, wyposażone w infrastrukturę techniczną i przygotowane do realizacji przedsięwzięć gospodarczych dwa kompleksy działek przy ul. Starowiejskiej i Strefowej, o łącznej powierzchni ponad 40 ha.

Dzięki warunkom stworzonym w podstrefie Zamość, przedsiębiorcy mogą liczyć na wykwalifikowanych specjalistów, konkurencyjne koszty siły roboczej, przyjazne otoczenie biznesu oraz liczne zachęty inwestycyjne.

Jednym z zasadniczych atutów przemawiających za inwestowaniem w Podstrefie Zamość jest możliwość skorzystania z ulgi w podatku dochodowym w wysokości do 70 procent czy też zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć optymalne warunki dla przedsięwzięć inwestycyjnych. Wspieramy przedsiębiorców na każdym etapie inwestycji, począwszy od poszukiwania odpowiedniego gruntu po rekrutację wykwalifikowanych pracowników, aż do sfinalizowania inwestycji.

Dziś możemy mówić o pierwszych sukcesach w postaci innowacyjnych przedsiębiorstw działających w branżach związanych z przemysłem meblarskim, elektroniką precyzyjną czy produkcją energii ze źródeł odnawialnych.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym udało się urzeczywistnić wizję miasta bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom. Konsekwentnie pozyskujemy środki zewnętrzne pozwalające sfinansować istotne dla społeczności lokalnej inwestycje w modernizację i budowę dróg, ścieżek rowerowych, termomodernizację budynków oświatowych czy tworzenie udogodnień dla osób starszych.

Sąsiedztwo Roztocza i jego wyjątkowych – w skali nie tylko kraju, ale całej Europy – walorów przyrodniczych, rosnąca wartość miasta jako marki turystycznej, bogaty kalendarz wydarzeń artystycznych i kulturalnych sprawia, że w Zamościu dobrze się żyje i wypoczywa.

Efektem długoletniej pracy i determinacji jest zmiana wizerunku Zamościa postrzeganego do niedawna wyłącznie jako ośrodek turystyczny wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Dzisiaj to miasto o dużym potencjale gospodarczym, inspirujące do działania, z dobrym klimatem inwestycyjnym.

 

 

 

www.investin.zamosc.pl

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wystarczy spojrzeć, nawet jednym okiem
wystarczy spojrzeć, nawet jednym okiem 24.09.2021, 08:55
jedno wielkie łgarstwo
gargameł
gargameł 23.09.2021, 15:35
Nie ma jeszcze drogi ekspresowej 17 przez Zamość. S 17 nie będzie przebiegać w granicach miasta. Po co wprowadzać w błąd.

Pozostałe