Tomaszowskie: Policyjne pogadanki i ćwiczenia, by było bezpiecznie na drogach

  • 23.09.2021, 12:22
  • Źródło: KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszowskie: Policyjne pogadanki i ćwiczenia, by było bezpiecznie na… Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Od zeszłego czwartku do ostatniej środy (16-22 września) na terenie powiatu tomaszowskiego prowadzone były działania pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Organizowała je policja.

Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki, na których poruszono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podczas spotkań wskazane zostały najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, głównie tych o najbardziej tragicznych skutkach.

W obrazowy sposób, uzmysłowiono mieszkańców (również młodym przyszłym kierowcom) jak groźna jest nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy też choćby korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu oraz innych przyczyn zdarzeń drogowych popełnianych przez rowerzystów czy pieszych. Z dziećmi przeprowadzono pokazową lekcja przechodzenia przez jezdnię.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe