PGE Dystrybucja rozpoczęła cykl spotkań z samorządami

  • 23.09.2021, 11:27
  • Materiał nadesłany
PGE Dystrybucja rozpoczęła cykl spotkań z samorządami Fot. PGE Dystrybucja
17 września 2021 r. w Krasnobrodzie odbyło się Zamojskie Forum Energetyczne, które otwiera cykl spotkań z przedstawicielami samorządów na terenie działania PGE Dystrybucja. Organizacja Forum jest elementem współpracy spółki z samorządem lokalnym.

Pierwsze w tegorocznej edycji spotkanie z samorządowcami odbyło się w zamojskim oddziale PGE Dystrybucja, gdzie oprócz energetyków uczestniczyli w nim m.in. starości, prezydenci, wójtowie, burmistrzowie oraz delegowani przedstawiciele samorządów z terenu działania rejonów energetycznych Zamość i Tomaszów Lubelski.

 

Podczas wydarzenia energetycy podsumowali realizację działań inwestycyjnych i modernizacyjnych w 2020 roku na terenie funkcjonowania oddziału Zamość. Przedstawione zostały najważniejsze projekty zrealizowane w minionym roku, m.in. przebudowa rozdzielni 110 kV w stacji 110/15 kV Ulhówek, budowa nowej linii 110 kV relacji Tyszowce – Ulhówek, przebudowa linii wysokiego napięcia 110 kV relacji Zamość – Mokre, drugi etap modernizacji linii 110 kV Szczebrzeszyn – Biłgoraj, oraz dostosowanie linii 110 kV Mokre – Żółkiewka do pracy w temperaturze +80°C. Ponadto zaprezentowano najbardziej istotne inwestycje planowane w latach 2021-2024 na terenie jednostek terenowych w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim Podkreślano, że inwestycje w sieć dystrybucyjną oraz współpraca przy planowaniu i rozbudowie infrastruktury elektroenergetycznej przynoszą wymierne korzyści inwestorom, samorządom lokalnym, a przede wszystkim mieszkańcom regionu.

Dużo uwagi podczas Zamojskiego Forum poświęcono problematyce związanej z prowadzeniem inwestycji liniowych w kontekście obowiązującego prawa. Wskazywano na szczególnie istotną rolę samorządów lokalnych w procesie przygotowania inwestycji i uzyskania decyzji administracyjnych pozwalających na realizację zadania.

Podczas Forum omawiano także zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Przedstawione zostały procedury obowiązujące w spółce związane z przyłączaniem nowych podmiotów do sieci elektroenergetycznej w tym OZE. Poruszona została także tematyka pewności dostaw energii elektrycznej oraz wpływu instalacji fotowoltaicznych na pracę sieci elektroenergetycznej.

Systematycznie modernizujemy i rozbudowujemy sieci energetyczne na terenie swojej działalności. Rozwój miast i regionów spowodował, że aby nadążyć za potrzebami odbiorców energii elektrycznej i dotrzymać parametrów jakościowych dostarczanej energii, konieczna jest modernizacja wielu odcinków linii i stacji transformatorowych. Dzięki konsekwentnej realizacji planu inwestycyjnego zwiększamy pewność i ciągłość zasilania odbiorców, zapewniamy coraz wyższą jakość dostarczanej energii elektrycznej i skutecznie zapobiegamy wpływom warunków atmosferycznych na awaryjność sieci elektroenergetycznej. Te zadania mogą być realizowane tylko przy dobrej współpracy z lokalnymi samorządami – powiedział Andrzej Olborski, dyrektor generalny zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja.

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rybkowa
Rybkowa 25.09.2021, 12:54
Ten olborski szukał,macał i ma po układzie stołeczek za wielką pieniądze, to sukces dopiero , i podwyżka liepsyryki pomoże,
laik
laik 23.09.2021, 14:35
jak wspólpraca ...dostałem nowy cennik z PGE -skok o 50%

Pozostałe