Zamość: Strażacy gotowi ratować ofiary wypadków. Są "spoKREWnieni służbą" (ZDJĘCIA)

  • 17.03.2017, 15:00
  • ak
Zamość: Strażacy gotowi ratować ofiary wypadków. Są "spoKREWnieni służbą" (ZDJĘCIA) KM PSP Zamość
Strażacy z Zamościa włączyli się do ogólnopolskiej akcji "spoKREWnieni służbą". Podczas zorganizowanej w czwartek (16 marca) zbiórki krwi oddali jej 3 litry.

Celem akcji jest oddanie krwi potrzebującym chorym i ofiarom wypadków. – Była to pierwsza zorganizowana akcja oddawania krwi wśród zamojskich strażaków, co bardzo cieszy, szczególnie honorowych dawców krwi tutejszej komendy - podkreśla mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik KM PSP w Zamościu.

Akcja "spoKREWnieni ze służbą" łączy się z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonym od 2011 roku 1 marca. Święto to zostało ustanowione na część żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy walczyli i przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe