Piłka nożna: Ucieszyły tylko punkty

• 22.09.2021, 08:03
  • MaSzt
Gryf Gmina Zamość wygrał z Bratem Cukrownikiem Siennica Nadolna 4:1 (0:0), ale – zdaniem trenera Sebastiana Luterka – uzyskany wynik był lepszy niż gra. Andrzej Ignaciuk twierdzi, że jego zespół zaprzepaścił wyborną okazję do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów.

W bramce Gryfa po raz pierwszy w tym sezonie ligowym wystąpił Kamil Tomczyszyn. W pierwszej połowie „Tomik” popisał się dwiema udanymi interwencjami, ratując swoją drużynę przed stratą bramki. Jednak w 80 minucie popełnił błąd, który mógł mieć przykre konsekwencje. – Dostał szansę, bo na treningach prezentował się równie dobrze, jak Patryk Dobromilski. Po jego ewidentnym błędzie straciliśmy bramkę w okresie, który zwiastował spokojną końcówkę spotkania. Myślał, że piłka przeleci nad poprzeczką, dlatego nie interweniował. A piłka wpadła do siatki. Niestety, strata gola spowodowała, że w naszych poczynaniach znów było dużo nerwowości. Prowadziliśmy już nie 2:0, lecz 2:1. Rywal złapał kontakt i ruszył śmiało do ataków, by wyrównać – komentuje Sebastian Luterek, szkoleniowiec Gryfa.