Gm. Werbkowice: Żywa lekcja patriotyzmu

  • 24.09.2021, 07:00
  • par
Gm. Werbkowice: Żywa lekcja patriotyzmu
17 września przed Szkołą Podstawową w Hostynnem-Kolonii odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę napaści Armii Czerwonej na Polskę, a także obchody Światowego Dnia Sybiraka.

W uroczystości uczestniczyła Wojskowa Asysta Honorowa 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpiła Agnieszka Skubis-Rafalska, wójt gminy Werbkowice.

 – Dla wielu polskich obywateli dzień ten (82 lata temu) zapoczątkował lata cierpień, niepojętych prześladowań, wywózek, katuszy łagrów i zsyłek – przypomniała wójt gm. Werbkowice. 

Następnie uczeń PSP im. 30 Pułku Strzelców Kaniowskich i AK w Hostynnem-Kolonii odczytał opis wydarzeń z 17 września 1939 r. Po odczytaniu Apelu Pamięci kompania z 2 HPR oddała salwę honorową.

Delegacje samorządowców, służb mundurowych, a także szkół z gminy Werbkowice złożyły wieńce przed pomnikiem 30 Pułku Strzelców Kaniowskich. A ks. Marek Wróbel poprowadził modlitwę w intencji Ojczyzny i poległych bohaterów tamtych wydarzeń historycznych.

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki złożyły kwiaty na grobach żołnierzy 30 Pułku Strzelców Kaniowskich. Po części oficjalnej uczestnicy udali się na pokazy sprzętu wojskowego. Chętni skorzystali z możliwości przejażdżki kołowym opancerzonym pojazdem rozpoznawczym "Żbik".

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KIEDY LWP ZOSTANIE  ZBRODNICZĄ ORGANIZACJĄ  JAK UB, KBW  CZY WOP?
KIEDY LWP ZOSTANIE ZBRODNICZĄ ORGANIZACJĄ JAK UB, KBW CZY WOP? 25.09.2021, 23:25
Żywa lekcja Historii - Prawie 145 tys. na tegoroczny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Umowa z MON podpisana. A to jedyna formacja, której rząd boi się ograniczyć zarobki. A LWP razem z UB latało za partyzantami. WOP Bardziej za UPA i na pograniczach działali. Dziwna decyzja rządu że WOP traktują jako zbrodniarzy komunistycznych bo w 44 walczyli z UPA w Bieszczadach a LWP jak z UB latało po lasach no to im medale, bo to jak by nie było czy ludowe czy narodowe WP. Ale czego rząd się obawia jak zmienił kadrę resortową w 60%. Puczu wojskowego hahahah. Im też ograniczenie emerytur za działalność antypaństwową i współprace z obcym wojskiem, a dowództwu zarzut współpracy z obcą armią . Jak już PiS chce tak rozliczać. Do teraz to jak byście qurfe oskarżyli, a alfons pobiera pełne uposażenie. Tak wygląda wasza sprawiedliwość. Oskarżacie najniższe szczeble.

Pozostałe