Krynice: Pochówek na koszt gminy

  • 24.09.2021, 06:09
  • wd
Krynice: Pochówek na koszt gminy Fot. pixabay.com
Godny pochówek należy się każdemu człowiekowi. Jeśli nie może się nim zająć rodzina, wówczas ten obowiązek spoczywa na gminie. Do tej pory Krynice nie miały uchwały w sprawie sprawienia pochówku w gminie. Na ostatniej sesji taką uchwałę rada podjęła.

Rzadko się zdarza, że zmarłego nie ma kto pochować, bo nie miał rodziny albo gdy pochówku osoby zmarłej zrzekają się najbliżsi i żadna inna osoba nie deklaruje woli sprawienia pogrzebu. Ale takie przypadki bywają, dlatego prawo nakłada obowiązek sprawienia pogrzebu na gminę właściwą ze względu na miejsce zgonu. Prawo stosuje się też w przypadku zmarłych osób bezdomnych o nieustalonej tożsamości.

– U nas rzadko trafia się ktoś bezdomny i zupełnie bez rodziny. W ciągu 20 lat zdarzyły się dwa takie przypadki i wtedy to gmina zorganizowała pogrzeby – mówi Jerzy Łaszkiewicz, kierownik Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Krynicach.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czesław z ornatowic
Czesław z ornatowic 24.09.2021, 17:25
Czy zmarly chowany jest do takiego samego grobowca jak Ci ktorych chowaja rodziny ?

Pozostałe