Niech wszyscy płacą

  • 23.09.2021, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Niech wszyscy płacą Parking przy ul. Pocztowej jest jedynym tego typu miejscem należącym do miasta.
Zmiana opłat na jedynym płatnym miejskim parkingu przy ul. Pocztowej w Biłgoraju.

Do tej pory pierwsza godzina postoju była bezpłatna, za niedługo na parkingu przy ul. Pocztowej darmowe będzie tylko pierwsze 10 minut. O 10 zł wzrośnie też opłata abonamentowa. Ale za każdą rozpoczętą godzinę kierowcy zapłacą o połowę mniej niż dotychczas. Mają się w ten sposób przyzwyczaić do kupowania biletów.

Plany wybudowania pomiędzy dworcem autobusowym a ul. Pocztową parkingu z prawdziwego zdarzenia pojawiły się w 2016 r. Warta prawie 1,2 mln zł inwestycja – oprócz gruntownego remontu dotychczasowego parkingu – obejmowała wykonanie oświetlenia ulicznego (13 słupów z oprawami typu LED), monitoringu (7 kamer z systemem cyfrowego zapisy obrazu), kanalizacji deszczowej i chodników oraz odcinka miejskiej kanalizacji teletechnicznej wraz z systemem poboru opłat parkingowych.

Cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe