Teatr TOK świętował

  • 25.09.2021, 06:31
  • lew
Teatr TOK świętował Podczas jubileuszu nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.
W swoim debiucie zagrali „Moralność pani Dulskiej”, a na jubileusz przygotowali sztukę „Radcy pana radcy”. Dwudziestolecie pracy twórczej świętował Teatr Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Właściwie zespół istniał dużo wcześniej, ale po wznowieniu działalności pierwsza premiera miała miejsce w 2001 r. To była „Moralność pani Dulskiej” – przypomina Renata Ćwik, dyrektor TOK-u.

Od tamtej pory aktorzy-amatorzy zagrali 17 spektakli, na których zawsze była pełna sala widzów. Grupa znana jest też poza Tarnogrodem i to nie tylko w powiecie biłgorajskim, ale też m.in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Dynowie czy Przemyślu.

Instruktorką zespołu i reżyserką spektakli jest Helena Zając, a scenografię przygotowuje Władysław Dubaj.

Jubileusz teatr świętował 12 września, wystawiając sztukę „Radcy pana radcy” Michała Bałuckiego, którą przygotowano dla publiczności po raz kolejny. Po spektaklu dyrektor TOK i burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec podziękowali aktorom za 20 lat występów na scenie i złożyli życzenia dalszych premier. Nie zabrakło urodzinowego tortu, kwiatów, dyplomów i drobnych prezentów.

W zespole pracują: Ryszard KowalStanisław GolankoJanusz SkubiszZenon KrasowskiMagdalena Grabińska-SerekAnna KaczorHalina KonopkaIrena Postrzech.

Spektakl „Rady pana radcy” będzie można obejrzeć 3 października w Luchowie Górnym. 5 listopada na tarnogrodzkiej scenie wystąpią z kolei artyści Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, którzy w ramach projektu Scena Objazdowa Reduta zaprezentują spektakl „Tata ma kota” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe