Mało młodych się szczepi przeciwko COVID-19

  • 22.09.2021, 06:00
  • News4Media, ak
Mało młodych się szczepi przeciwko COVID-19 Tak wygląda jedno z pism, które od rodziców uczniów otrzymał dyrektor biłgorajskiej podstawówki.
Ci, którzy chcieli to zrobić, już zrobili. Tylko niewielka część uczniów będzie jesienią zabezpieczać się przeciw COVID-19.

Najwięcej zaszczepionych uczniów jest na Mazowszu, a najmniej na Podkarpaciu. Lubelszczyzna zajmuje drugie miejsce od końca – wynika z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nie wygląda na to, by sytuacja miała się diametralnie zmienić. Bo na ponad 100 tys. młodych, uczących się ludzi, chęć przyjęcia szczepionki zadeklarowało w naszym województwie tylko trochę ponad 2 tysiące.

Czytaj także: Grypa nie odpuszcza. Jest więcej przypadków niż koronawirusa

(...)

Tymczasem do głosu dochodzą dość skutecznie przeciwnicy szczepień przeciwko COVID-19. Tak stało się w Biłgoraju. W pełni zaszczepionych jest tam zaledwie trochę ponad 41 proc. mieszkańców, a dzieci jeszcze mniej, bo podobno tylko kilkanaścioro spośród 989 uczniów podstawówek powyżej 12 roku życia. Na dodatek, jak się okazuje, do rodziców dzieci dotarli antyszczepionkowcy, podsuwając oświadczenia o sprzeciwie nie tylko wobec szczepień, ale też np. mierzenia w szkole temperatury, egzekwowania noszenia maseczek ochronnych, nakazywania dezynfekcji rąk, a nawet uczestnictwa w pogadankach dotyczących korzyści płynących ze szczepienia.

Czytaj także: Koronawirus - codzienne raporty ministerstwa zdrowia

Sprawa wyszła na jaw podczas ostatniej sesji. Nagłośnił ją burmistrz.

– Dowiedziałem się o tym przypadkiem, gdy dyrektor jednej ze szkół podstawowych, po otrzymaniu od rodziców takich oświadczeń wystąpił do radcy prawnego z zapytaniem, jak powinien się do tego rodzaju pism odnosić – opowiada "Kronice Tygodnia" Janusz Rosłan

Czytaj także: Szczepienia przeciwko COVID-19. Czeka nas to co roku?

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

News4Media, ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
matka
matka 23.09.2021, 15:56
Nikt nie bierze odpowiedzialności za ewentualne powikłania, albo zgon. Dziwię się np. pewnej wizytatorce, która "prywatnie" ale jednak w mailu służbowym do dyrekcji prosi o wyświetlanie młodzieży filmu i propagowanie "szczepień". Jeśli jakieś dziecko umrze to rodzice pozwą taką propagatorkę do sądu.
Zamościqni
Zamościqni 23.09.2021, 15:51
Brawo dla odważnego rodzica.
turbo dzidek
turbo dzidek 22.09.2021, 14:01
Ciemnogród, kiedyś bali się zaćmienia słońca, tylko zaćmienie słońca nie kończyło się 2metry pod ziemią.
Polka
Polka 23.09.2021, 15:58
Na chamskie komentarze nie powinno się reagować .... Jestem wykształconą osobą i kulturalną i z turbo dziadkiem nie zamierzam dyskutować, bo jego poziom jest niższy niż ciemnogrodu. Nie pojmie o co chodzi ...
turbo dzidek
turbo dzidek 24.09.2021, 12:21
Skoro jesteś taka wykształcona i kulturalna to mi wytłumacz.

Pozostałe