Łaszczów: Nie chcą dać kasy na cmentarz

  • 21.09.2021, 08:00
  • m
Łaszczów: Nie chcą dać kasy na cmentarz Tu miejsca się kończą. Co dalej?
Radni nie zgodzili się na zakup działki pod założenie cmentarza komunalnego.

Nadal nie wiadomo, gdzie będą chowani zmarli mieszkańcy Łaszczowa, dla których zabraknie miejsca na cmentarzu parafialnym. W ub. roku proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła wystąpił do gminy, by ta założyła cmentarz komunalny. Gmina zajęła się sprawą, bo to jej obowiązek. Problem w tym, że radni nie byli i nadal nie są w tej kwestii jednomyślni. Na ostatniej sesji nie wyrazili zgody na zakup działki pod budowę cmentarza.

Czytaj także: W pow. hrubieszowskim porządkują prawosławne cmentarze

Zgodnie z art. 1 Ustawy o Cmentarzach i Chowaniu Zmarłych zakładanie i rozszerzanie cmentarzy komunalnych należy do zadań własnych gminy. O założeniu lub rozszerzeniu cmentarza komunalnego decyduje rada gminy, a w miastach na prawach powiatu rada miasta, po uzyskaniu zgody właściwego inspektora sanitarnego.

Rada Miasta w Łaszczowie uchwały i założeniu cmentarza jeszcze nie podejmowała. Najpierw powinna się była zgodzić na zakup działki na założenie cmentarza. Problem w tym, że się nie zgodziła. Wprawdzie 5 radnych było „za”, ale aż 9 „przeciw”. Co dalej? Tego nie wie nikt.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bezradni
Bezradni 25.09.2021, 03:32
Wszystlo było ustawione przez burmistrzową zeby jednak.tej działki nie kupic i nie przejąć cmentarza
Wiesiek
Wiesiek 22.09.2021, 08:16
Przydomowe ogródki pozostaną na pochówek. Albo kamień i do Huczwy.
Czytelnik
Czytelnik 21.09.2021, 16:33
Ponoć poprzedni proboszcz sprzedał parafialne pole, którego część można byłoby zamienić za działkę w pobliżu cmentarza i byłoby po kłopocie.

Pozostałe