WOTgames, czyli terytorialsi na pikniku w Grabowcu

  • 20.09.2021, 12:18
  • kpt. Damian Stanula, rzecznik 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej
WOTgames, czyli terytorialsi na pikniku w Grabowcu
W niedzielę 26 września w Grabowcu odbędzie się rodzinny piknik sportowy "WOTGames" zorganizowany z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tegoroczne, czwarte święto WOT, poza uroczystym apelem na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i zasad „fair play” – to główna idea, pikników wojskowych „WOTgames”. Wspólne  świętowanie ma na celu pogłębienie integracji i zaangażowania w życie lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, Terytorialsi zapraszają rodziny, dzieci i dorosłych.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno - zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają żołnierzy – specjalistów z różnych dziedzin wojskowych, gdzie poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Wybrane zabawy „Akademii Terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy „poszukiwacz skarbów”.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach tej strefy będzie rozgrywanych 12 konkurencji sportowych w dwóch kategoriach wiekowych - „Rekrut” i „Terytorials”. Wybrane konkurencje to na przykład: „Relaks celowniczego”, „Sprint sapera”, „Zaprawa poranna”, „Dostawa amunicji”. Będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach, jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy „Musztra z pojazdami”. Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Ponadto przygotowano strefę „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie oraz strefę „Plac apelowy” - miejsce na pogadankę z kombatantem, lub skosztowanie pysznej wojskowej grochówki. Tutaj także, każdy zainteresowany służbą w WOT będzie mógł porozmawiać z rekruterami. Dodatkowo na pikniku przygotowany będzie punkt szczepień oraz punkt narodowego spisu powszechnego.

Zapraszamy na niezapomniane wrażenia sportowe do Grabowca w powiecie zamojskim (teren sołectwa Grabowiec Góra) w dniu 26 września br., w godz. 11-16. Podejmij wyzwanie, zbierz punkty i wygraj nagrody od terytorialsów.

Więcej informacji na stronie dedykowanej wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

kpt. Damian Stanula, rzecznik 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe