Strażackie ćwiczenia pod Zamościem

  • 19.09.2021, 07:33
  • mł. bryg. Andrzej Szozda/KM PSP Zamość
Strażackie ćwiczenia pod Zamościem Fot. KM PSP Zamość
W dniach 14-16 września br., na terenie zakładu ATS usytuowanego na terenie st. kol. Zamość – Bortatycze, zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu.

Założeniem do ćwiczeń było: Podczas trwania procesu oczyszczania (wytrawiania) stali w hali trawialni doszło do rozszczelnienia przewodu rurowego i wycieku 15% roztworu kwasu solnego. Do rozszczelnienia doszło na dolnym poziomie przy tacy zbiornika. W wyniku zdarzenia jeden z pracowników został poszkodowany. Pozostali pracownicy ewakuowali się.

Czytaj także: Wypadek na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. To były ćwiczenia

Główne cele ćwiczeń to:

  • doskonalenie sposobów prowadzenia działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego, medycznego oraz współdziałania zastępów JRG z pracownikami zakładu,

  • zapoznanie z obiektami zakładu oraz występującymi zagrożeniami.

Jednym z dość istotnych elementów doskonalenia strażaków są ćwiczenia, które pozwalają lepiej przygotować się na możliwe sytuacje. Ćwiczenia są też niezmiernie potrzebne, szczególnie że w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, zabezpieczająca południową część województwa lubelskiego.

Czytaj także: Palił się las. Strażacy próbowali go gasić

mł. bryg. Andrzej Szozda/KM PSP Zamość

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe