Policjanci na pogadance w szkole w Zawadzie

  • 16.09.2021, 12:10
  • st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Policjanci na pogadance w szkole w Zawadzie Fot. KMP Zamość
Uczniowie z podstawówki w Zawadzie uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowymi gminy Zamość. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dzieciaki odwiedził także policyjny pies. Jego przewodnik przypomniał najmłodszym jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowozy i otrzymały odblaskowe opaski.

Dzielnicowi zamojskiej komendy odpowiedzialni za bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości w gminie Zamość odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Do dzieciaków przyjechał również przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Głównym tematem spotkania z uczniami klas I - III oraz oddziałem przedszkolnym były zasady bezpieczeństwa w szkole, na drodze i w jej pobliżu. Policjanci uświadamiali dzieciom, że na ulicy konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, a przez jezdnię można przechodzić jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Mówili też, w jaki sposób należy bezpiecznie korzystać z roweru. Przypomnieli zasady bezpiecznej zabawy oraz zagrożenia i konsekwencje grożące dzieciom bawiącym się w pobliżu drogi. Mundurowi uświadamiali najmłodszym jak ważną rolę dla ich bezpieczeństwa odrywają odblaski. Zachęcali do tego, aby nosić odblaski  podczas codziennej drogi do i ze szkoły.

Dzielnicowi poruszyli również temat dotyczący bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi. Uczulali najmłodszych, aby nie ufali nieznajomym i nie przyjmowali żadnych przedmiotów od osób, których nie znają.

Tematem wczorajszego spotkania były też zasady właściwego zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa. Mówił o tym przewodnik psa policyjnego. Uczulał dzieci na to, aby bez wiedzy i zgody właściciela nie głaskały oraz nie bawiły się z psami, których nie znają. Uczestnikom spotkania pokazał umiejętności swojego czworonożnego partnera.

Dzieciaki z zainteresowaniem słuchały policjantów i zadawały im dużo pytań. Z ochotą skorzystały także z możliwości obejrzenia policyjnych radiowozów. Na zakończenie uczniowie podstawówki w Zawadzie otrzymali odblaskowe opaski, obiecały mundurowym, że zawieszą je na plecakach, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe