Wojewoda apeluje: Nie lekceważmy koronawirusa

  • 16.09.2021, 08:42
  • ak
Wojewoda apeluje: Nie lekceważmy koronawirusa Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki
Zakażeń koronawirusem jest z dnia na dzień coraz więcej. Nie tylko w kraju, ale również w naszym województwie, Lubelszczyzna jest zresztą regionem, w którym nowych przypadków SARS-CoV-2 odnotowywano w ostatnim czasie najwięcej. Wojewoda Lech Sprawka zaapelował do mieszkańców o to, by nie lekceważyli pandemii, a także szczepili się przeciwko COVID-19.

"Zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów oraz poddanie się szczepieniu przeciw COVID-19. Od naszej wspólnej odpowiedzialności i zachowania dyscypliny społecznej zależy to, jak szybko powstrzymamy dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2" – napisał wojewoda lubelski.

Przypomniał również, że okres obowiązywania dotychczasowych obostrzeń został wydłużony do 30 września br. A to oznacza, że na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w przestrzeniach zamkniętych, w miejscach publicznych.

"Apeluję o przestrzeganie obostrzeń w tym zakresie zwłaszcza przez organizatorów różnego rodzaju wydarzeń, a także w kontekście funkcjonowania zakładów pracy i budynków użyteczności publicznej" – czytamy w komunikacie.

Lech Sprawka poprosił również o "otwartość i dobrą współpracę podczas dochodzeń epidemiologicznych prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną szczególnie w zakresie ujawniania osób z kontaktu z tymi, u których zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2, w celu ewentualnego objęcia kwarantanną, a w ten sposób zahamowania rozwoju pandemii COVID-19".

Przypomnijmy, że wczoraj ministerstwo zdrowia poinformowało o przeszło 700 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Na Lubelszczyźnie były 144 nowe przypadki - najwięcej w kraju.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbychu
zbychu 16.09.2021, 10:47
..a to maseczki trzeba nosić-mysłałem ze juz nie

Pozostałe