Koronawirus: W ponad 30 szkołach uczą zdalnie

  • 15.09.2021, 14:00
  • ak
Koronawirus: W ponad 30 szkołach uczą zdalnie Fot. pixabay.com
Dwie szkoły w województwie lubelskim z powodu koronawirusa musiały już w całości przejść na nauczanie zdalnie, w 36 innych z domów uczy się część uczniów. A z dnia na dzień zakażeń SARS-CoV-2 w naszym regionie przybywa. Szczepień przeciwko COVID-19 jest natomiast wśród młodych ludzi nadal niewiele.

Dzisiaj ministerstwo zdrowia, informując o sytuacji epidemicznej w kraju podało, że województwem o najwyższej liczbie nowych przypadków jest lubelskie. Odnotowano u nas 144 zakażenia SARS-CoV-2

To odbija się na sytuacji w oświacie. Uczniowie wrócili do szkół ledwie 2 tygodnie temu, a niektórzy już muszą uczyć się z domów.

Czytaj także: Niewielu młodych ludzi zaszczepionych. W których województwach jest najmniej?

Kuratorium Oświaty w Lublinie właśnie opublikowało najświeższe zestawie szkół, w których konieczne było wprowadzenie nauki zdalnej. W całości na taką formę organizacji lekcji musiały przejść dwie placówki. To SP w Krasieninie i SP w Turowie. 

W przeszło 30 innych szkołach z domów uczą się wybrane klasy. Dotyczy to również placówek z Zamojszczyzny. Do 17 września tak właśnie odbywają się lekcje w jednej z branżowych klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Biłgoraju, a także biłgorajskim LO im. ONZ, SP w Grabowcu, SP nr 5 w Biłgoraju (do 20 września) i SP w Komarowie-Osadzie (do 19 września).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe