Zamość: Były palmy nad zalewem. Już ich nie ma

  • 15.09.2021, 12:48
  • ak
Zamość: Były palmy nad zalewem. Już ich nie ma Fot. Nadesłane
Co się stało z palmami z plaży nad zalewem w Zamościu? Przecież były podobno odporne na mrozy. Czemu zniknęły? Czyżby zostały zniszczone? – zaalarmował nad jeden z czytelników. Postanowiliśmy sprawdzić.

– Z końcem wakacji zakończył się sezon turystyczny nad zalewem i dlatego palmy zostały przetransportowane do ogrodu zoologicznego w Zamościu. Tam przezimują, a w przyszłym roku wrócą na plażę – uspokaja Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dodaje, że w ramach umowy, to dostawca latem 2022 roku palmy nad zalew dowiezie i ponownie umiejscowi je nad wodą. Podobno żadne z drzew dotychczas nie ucierpiało. – Zdarzało się, że niektórzy sprawdzali czy są prawdziwe i nieco szarpali, ale ustawiliśmy tabliczki z informacjami, że rośliny są żywe i prośbą, aby ich nie dotykać – mówi dyrektor OSiR.

Przypomnijmy, że egzotyczne rośliny zostały zakupione przez miasto za 23 tys. złotych. Dostarczyła je lokalna firma. Zamówiono palmy odmiany japońskiej, odpornej na niskie temperatury, ale już wtedy było wiadomo, że nie będą stały na świeżym powietrzu przez cały rok, bo zimować mają w bardziej dogodnych warunkach.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.09.2021, 19:01
Ekipa obecnej władzy lubi takie szopki, za publiczne środki. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto może rozsądniej byłoby zadbać o oświetlenie ulic. A tymczasem na niektórych ulicach wieczorami panują egipskie ciemności. Co jest ważniejsze palmy na plaży, czy życie i zdrowie przechodniów??
królik
królik 16.09.2021, 10:42
Słaby pomysł to był z tymi palmami... Pasowaly tam jak świni kamizelka. Wiadomo ktoś znajomy musiał zarobić.
słabo
słabo 15.09.2021, 21:25
bez przesady przeciez jeszcze nie ma tak zimno, ludzie dalej się kąpią, mozna było poczekac do pazdziernika zeby je przeniesc

Pozostałe