Pow. hrubieszowski: Porządkują prawosławne cmentarze

  • 15.09.2021, 08:09
  • Mariusz Parol
Pow. hrubieszowski: Porządkują prawosławne cmentarze Prace porządkowe rozpoczęto od cmentarzy prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach.
Na początku września rozpoczęto wielkie porządki na cmentarzach prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach. To w ramach projektu pt. „Nieobecni sąsiedzi. Zaangażowanie w czynną ochronę niszczejących nekropolii prawosławnych w okolicach Hrubieszowa”.

Projekt "Nieobecni sąsiedzi" jest finansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Porządkowaniem prawosławnych cmentarzy w powiecie hrubieszowskim i konserwacją nagrobków zajmuje się Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie. Na wykonanie prac objętych projektem towarzystwo to otrzymało dotację w wysokości ponad 30 tys. zł. 

 – Rozpoczęliśmy od cmentarzy prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach. Ten w Nieledwi należy do gminy Trzeszczany. Tamtejszy samorząd dba o tę nekropolię – podkreślają aktywiści z Towarzystwa dla Natury i Człowieka. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radykalny
Radykalny 24.09.2021, 00:13
U nas też trzeba zaorać ukraińskie cmentarze i żydowskie miejsca kaźni, Niech żydom niemcy upamiętniają to co zrobili, a nie Polska ma być miejscem i krajem kojarzącym się z zagładą, Chociaż podobna ilość Polaków pewnie w tych obozach i w innych akcjach zginęła, jak nie większa. Tylko żydzi to nagłaśniają międzynarodowo, sprytniej niż Polacy.
ZDEGUSTOWANY
ZDEGUSTOWANY 15.09.2021, 22:21
TYŁEM SIĘ ODWRÓCILI ZE WSTYDU PEWNIE. BO GROBY POLAKÓW WOŁYNIAKÓW TO NA UKRAINIE POLA UPRAWNE.
ZDEGUSTOWANY  IDIOTYZNEM HISTORYCZNYM
ZDEGUSTOWANY IDIOTYZNEM HISTORYCZNYM 15.09.2021, 22:10
ZNACIE CHYBA HISTORIĘ ZE PIERWSZE MORDY NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NASTĄPIŁY WRAZ Z WKROCZENIEM ARMII CZERWONEJ NA TERENY POLSKI. TO NIE ZMIENIAJCIE SAWĄ HISTORII ZE WIN I UPA PRZECIW CZERWONYM. BO UPA NAJPIERW Z CZERWONYMI MORDOWAŁA POLAKÓW A POTEM Z SS. TAKI TO BRATNI NARÓD ZE WSCHODU, KTÓRY POPIERAJĄ NASI POLITYCY. TO NIE LUDZIE TO ZWIERZĘTA. TO TRZEBA EKSTERMINOWAĆ JAK MA TAKIE PODEJŚCIE DO INNYCH NARODÓW .TEGO TRZEBA SIĘ POZBYĆ JAK SS HA. NP. SZEFA PROGRAMU NASA PO*** LUDZKOŚĆ.
ZDEGUSTOWANY
ZDEGUSTOWANY 15.09.2021, 22:13
CZŁOWIEKU TY OGARNIASZ GROBY PRAWOSŁAWNE CZY UNITÓW . GROBY MOICH PRZODKÓW NA WOŁYNIU TO POLA UPRAWNE NIKT O TO NIE DBA I KOŚCIÓŁ SIE NIE UPOMINA. TO O CZYM PISZEMY ZE KASĘ CI NA ZNICZ DAM HA
WOŁYNIAK
WOŁYNIAK 15.09.2021, 21:56
MOŻE GROBY WOŁNIAKÓW OGARNIJCIE OGÓLNIE PISZĄC BO CHODZI O WSZYSTKIE UTRACONE WOJ POLSKIE GDZIE ZGINELI POLACY A NIE UPA. UPA OD 1939 ROKU CZYSTKI ETNICZNE ROBIŁA NA WSCHODZIE POLSKI KTÓRĄ TRAKTOWALI JAKO ZACHODNIA UKRAINĘ PO WTARGNIĘCIU ARMII CZERWONEJ 17 WRZEŚNIA.
o prawde
o prawde 15.09.2021, 21:33
Prawosławne są uporządkowane. Są słupki graniczne cmentarza. Tej co działała w KPZU grób zawsze jest zadbany. Na 17 to zadbają o groby z czerwoną gwiazdą na wojskowym i ich przy***sów z LWP ha Jeszcze trochę to z prawosławia na Ukraińską wiare sie przeniesiecie. Na tych co z komunistami nas mordowali i z SS a teraz chcą udawać współtowarzyszy broni z AK Niech uporządkują cmentarze Wołyniaków

Pozostałe