Biłgoraj: Na dobrej drodze

  • 17.09.2021, 07:06
  • lew
Biłgoraj: Na dobrej drodze Skrzyżowanie ul. Korczaka i Parkowej na os. Różnówka.
Na osiedlu Różnówka w Biłgoraju można już wygodnie jeździć po trzech nowych ulicach. Inwestycja kosztowała prawie 6,5 mln zł. Miasto stara się o kolejne dofinansowanie na drogi.

Realizacja zadania na os. Różnówka rozpoczęła się w czerwcu ub. roku. Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj, przypomina, że przed jego rozpoczęciem przeprowadzono konsultacje społeczne z mieszkańcami i właścicielami gruntów położonych przy ul. Parkowej, Józefa Sokołowskiego i Janusza Korczaka, bo aby wybudować drogi, miasto musiało pozyskać od właścicieli nieruchomości położonych w pasie inwestycji ok. 53 ary gruntów.

Projekt zakładał budowę łącznie około 1,7 km drogi wraz z chodnikami (chodnik wszędzie jest jednostronny) i kanalizacją deszczową, a także m.in. budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego. Wszystko kosztowało prawie 6,5 mln zł, z czego prawie 3,7 mln zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a wkład własny był mniejszy niż zakładano, bo miastu udało się w międzyczasie pozyskać ponad 1,1 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Więcej o drogowych inwestycjach w mieście w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe