Pracownicy ZUS pomogą z 300+

  • 14.09.2021, 11:03
  • lew
Pracownicy ZUS pomogą z 300+ Szczegółowe informacje o godzinach i miejscu kolejnych dyżurów można znaleźć na stronie www.zus.pl.
Mieszkasz w gminie Tarnogród, Obsza albo Łaszczów, jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka w wieku szkolnym, ale nie złożyłeś jeszcze wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną? Nie ma problemu. Pomogą ci pracownicy ZUS.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje dyżury tam, gdzie nie ma swoich własnych placówek – informuje Małgorzata Korba, rzecznik prasowy ZUS na Lubelszczyźnie. – Pracownicy pomagają rodzicom i opiekunom uczniów w składaniu elektronicznych wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+”.

Eksperci pojawią się we wtorek (14 września) w Tarnogrodzie (dyżur w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej potrwa od godz. 10 do 12). W środę (15 września) pracownicy ZUS w godz. 10-12 będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Obszy, natomiast w czwartek (16 września) odwiedzą Łaszczów (dyżur w placówce Poczty Polskiej w godz. 10-15).

Szczegółowe informacje o godzinach i miejscu kolejnych dyżurów można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce o świadczeniu „Dobry Start 300+”.

Przypomnijmy, że ZUS przyjmuje wnioski o 300+ do końca listopada. Do złożenia wniosku potrzebne są: dowód osobisty, e-mail, numer telefonu i numer rachunku bankowego.

Na terenie obsługiwanym przez oddział ZUS w Biłgoraju świadczenie „Dobry Start 300+” trafiło przed końcem wakacji do rodziców i opiekunów 55 tys. dzieci. Łączna kwota wypłat sięgnęła 16,5 mln zł.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe