Ludzie, płaćcie za śmieci!

  • 2 dni temu, 06:06
  • Wioletta Dudek
Ludzie, płaćcie za śmieci! Dzięki akcji naklejkowej w Tomaszowie Lubelskim deklaracje śmieciowe zmieniło prawie 70 obywateli.
Nie brakuje obywateli, którzy nie płacą za śmieci. Samorządy próbują wyegzekwować te pieniądze na różne sposoby, prosząc, mobilizując. Odzew jest. W Tyszowcach 47 osób skorygowało dane w deklaracjach śmieciowych, w Tomaszowie Lubelskim prawie 70.

Burmistrz Andrzej Podgórski pod koniec czerwca poinformował mieszkańców gminy Tyszowce, że z dokonanej po półroczu analizy funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy wynika, iż istnieją rozbieżności „w zakresie ilości osób wykazanych w deklaracjach a wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w stosunku do osób zameldowanych pod danym adresem”. Do końca sierpnia mieszkańcy gminy Tyszowce mogli złożyć korektę deklaracji śmieciowej bez ponoszenia kary. Zrobiło to 47 osób. 

Abolicja zadziałała

- Dochody i wydatki związane z gospodarką komunalną są przez nas analizowane i porównywane. Sumujemy wydatki związane z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Tyszowcach oraz wydatki na obsługę administracyjną i porównujemy z dochodami czyli wpłatami mieszkańców. W I półroczu bieżącego roku wydatki wyniosły 447 968 zł natomiast dochody czyli wpłaty od mieszkańców  321 203 zł, wydatki były wyższe o ponad 126 tysięcy zł i tyle gmina musiała dołożyć z budżetu, a przecież to są pieniądze z podatków, które płacą wszyscy mieszkańcy, a mogłyby być przeznczone na inne wydatki np. na remonty czy budowę dróg w gminie, więc właściwie wszyscy do tego dokładają - mówi Krystyna Leja, skarbnik gm. Tyszowce . 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe