Remont krajowej 17. Doczekają się świateł!

  • 14.09.2021, 07:18
  • Leszek Wójtowicz
Remont krajowej 17. Doczekają się świateł! Ruszyła długo oczekiwana rozbudowa drogi krajowej nr 17 z Zamościa do Łabuń.
Prosili, błagali, a na ostatek blokowali drogę. Mieszkańcy podzamojskich Kalinowic doczekają się w końcu sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu. Ruszyła przebudowa drogi krajowej nr 17. Projekt zakłada budowę świateł. – W końcu i kierowcy, i piesi będą mogli bezpiecznie się poruszać – mówią mieszkańcy.

O ich problemach pisaliśmy na łamach „Kroniki Tygodnia” wiele razy. Przypomnijmy, że chodzi o skrzyżowanie krajowej „siedemnastki” z drogą gminną (łączącą „17” z krajową „74” z Zamościa do Hrubieszowa i Zosina) i powiatową w kierunku Krasnobrodu. W okolicach skrzyżowania znajduje się przejście dla pieszych, z którego korzystają dzieci uczęszczające do pobliskiej szkoły, a kierowcom wyjeżdżającym z dróg podrzędnych trudno włączyć się do ruchu (zajmuje to czasem kilka, a czasem nawet kilkanaście minut). Tworzą się tam korki, zdarzają się kolizje i wypadki.

Spacerkiem po pasach

Mieszkańcy Kalinowic od kilku lat domagali się wybudowania na rzeczonym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej, kierując się przede wszystkim względami bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych.

– Najgorzej sytuacja wygląda tu rano i po południu – mówi Mirosław Kołtun, sołtys Kalinowic i radny gm. Zamość. – Ciężko jest wyjechać na „krajówkę”, ciężko jest z niej zjechać, zwłaszcza przy lewoskręcie. Jest niebezpiecznie, bo tiry jeżdżą na okrągło na Hrebenne i na Zamość.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Franek
Franek 17.09.2021, 10:31
No pięknie. Jak widać na zdjęciu i ze sloganu zbudują światła pomiędzy Jatutowem a Łabuńskami Pierwszymi przy wjeździe do Dżon Dira.
P
P 15.09.2021, 15:18
Ostatnio modne są ronda, może od razu by tak zrobili..

Pozostałe