Fałszywa córka chciała nabrać 81-latkę

  • 13.09.2021, 14:09
  • ak
Fałszywa córka chciała nabrać 81-latkę Fot. pixabay.com
Mamo, potrzebuję Twojej pomocy, bo spowodowałam wypadek – to mniej więcej usłyszała 81-latka z gminy Księżpol, gdy odebrała telefon. Na szczęście starsza pani zorientowała się, że wcale nie rozmawia z córką i nie dała się oszukać.

Kobieta, która zadzwoniła na numer stacjonarny 81-latki mówiła, że doprowadziła do śmiertelnego wypadku, ale "dogadała się" z prokuratorem i jeśli wpłaci 100 tys. złotych, to uniknie więzienia.

Starsza pani na szczęście rozpoznała po głosie, że nie rozmawia z córką. Rozmówczyni powiedziała, że nie ma takiej kwoty. Wtedy rozmowa została przerwana. 81 -latka skontaktowała się prawdziwą córką, co tylko potwierdziło, że próbowano ją oszukać.

Policja przyjęła zgłoszenie i spróbuje namierzyć naciągaczy, a przy okazji przypomina, że oszuści bywają przebiegli. Wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Podszywają się pod bliskie osoby lub mówią, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Zdarza się, że podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował.

Policja przypomina:

Jeżeli otrzymamy telefon z prośbą o pieniądze skontaktujmy się z członkiem rodziny pytając czy faktycznie potrzebuje pomocy. Nie ulegajmy presji czasu i nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom! Pamiętajmy również, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani o zaangażowanie naszych funduszy do jakiejkolwiek akcji!

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe