Koronawirus: Lubelskie z największą liczbą zakażeń

  • 13.09.2021, 10:31
  • red.
Koronawirus: Lubelskie z największą liczbą zakażeń Fot. pixabay.com
Wśród 269 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, o których dzisiaj informuje ministerstwo zdrowia, najwięcej odnotowano w województwie lubelskim. Jeśli zaś chodzi o liczbę szczepień przeciwko COVID-19 nasz region jest niemal na szarym końcu.

Z poniedziałkowego raportu resortu zdrowia wynika, że nowe zakażenia SARS-CoV-2 wykryto u mieszkańców województw: lubelskiego (37), mazowieckiego (35), łódzkiego (21), małopolskiego (21), zachodniopomorskiego (21), kujawsko-pomorskiego (19), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (18), śląskiego (17), wielkopolskiego (17), pomorskiego (15), podlaskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), opolskiego (6), lubuskiego (3), świętokrzyskiego (2). Z kolei 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak te nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie rozkładają się między powiaty? 

 

Dzienna liczba zakażeń

POWIAT

0 powiat łukowski
1 powiat tomaszowski
1 powiat Chełm
0 powiat włodawski
6 powiat Lublin
0 powiat hrubieszowski
0 powiat kraśnicki
1 powiat łęczyński
0 powiat opolski
0 powiat rycki
2 powiat Zamość
0 powiat biłgorajski
1 powiat chełmski
1 powiat parczewski
4 powiat świdnicki
11 powiat lubelski
0 powiat lubartowski
1 powiat puławski
1 powiat radzyński
0 powiat Biała Podlaska
2 powiat bialski
2 powiat krasnostawski
1 powiat zamojski
2 powiat janowski

W szpitalach w całej Polsce są dziś zajęte 704 łóżka covidowe oraz 80 respiratorów. Wolnych miejsc z dnia na dzień ubywa też w szpitalach w naszym regionie. Dzisiaj rano w Biłgoraju leczonych było 12 osób (7 wolnych miejsc), a w Tomaszowie Lubelskim 6 (9 wolnych łóżek).

Na szczęście ostatniej doby w Polsce nie odnotowano śmierci żadnej osoby z infekcją COVID-19. Wykonano ponad 22,4 tys. testów na koronawirusa.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe