Zamość: Uczennice III LO jadą do Hiszpanii

  • 13.09.2021, 10:00
  • ak
Zamość: Uczennice III LO jadą do Hiszpanii Fot. III LO Zamość
Będą zwiedzać, ale też uczyć się w hiszpańskiej szkole. Trzy uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu już niedługo ruszą w daleką podróż. To nagroda za udział w międzynarodowym konkursie ,,Escape Room Virtual FEDELE”.

Wzięły w nim udział uczennice III klasy lingwistycznej Daria Kordulewska, Ewa Kamieniecka i Zuzanna Wysocka. Konkurs zorganizowany przez hiszpańską organizację FEDELE polegał na rozwiązywaniu zagadek w języku hiszpańskim oraz odkrywaniu tajemnic ukrytych w obrazach. Lingwistyczna zabawa trwała od maja do lipca.

Wśród wszystkich uczestników, którym udało się przejść cały escaperoom wylosowano szczęśliwców, m.in. zamojskie licealistki. Później trzeba jeszcze było odbyć online rozmowę po hiszpańsku z jurorami. Ta konwersacja z udziałem Darii, Ewy i Zuzanny spodobała się członkom komisji i dziewczęta zostały zaproszone na wycieczkę. Wyruszą na nią na początku października. W pierwszym tygodniu pobytu w Hiszpanii uczennice z Zamościa zwiedzą Sevillę i Cadiz w Andaluzji, w kolejnym będą się uczyć w hiszpańskiej szkole.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe