Gm. Horodło: Pożar silosu w Hrebennem

  • 13.09.2021, 09:30
  • ak
Gm. Horodło: Pożar silosu w Hrebennem Fot. st. kpt. Marcin Lebiedowicz/KP PSP Hrubieszów
Przez blisko 4 godziny strażacy walczyli z pożarem suszarni rzepaku w Hrebennem (gm. Horodło). Do zdarzenia doszło w piątek, 10 września.

Wezwanie do pożaru komenda w Hrubieszowie otrzymała ok. godz. 14. Gdy pierwsze ekipy dotarły na miejsce, stwierdzono podwyższoną temperaturę w jednej części silosu. 

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz opróżnieniu suszarni na przyczepy które zostały podstawione przez właściciela. Temperatura silosu oraz na przyczepach była ciągle monitorowana przy użyciu kamery termowizyjnej. Cały zbiornik opróżniono na przyczepy a następnie przewieziono do rezerwowego magazynu – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz, rzecznik KP PSP w Hrubieszowie.

W akcji wzięli udział strażacy zawodowi z Hrubieszowa oraz ochotnicy z jednostek w Horodłe i Strzyżowie.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zxc
zxc 17.09.2021, 13:40
jak walczyli skoro nic sie nie paliło?

Pozostałe