Rekordy pijanych rowerzystów

  • 12.09.2021, 11:19 (aktualizacja 13.09.2021, 09:09)
  • wd
Rekordy pijanych rowerzystów
W ciągu mijającego tygodnia policjanci zatrzymali aż kilkunastu pijanych cyklistów. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie! Wszyscy pijani panowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

- 9 września wieczorem dyżurny zamojskiej Policji został powiadomiony o tym, że na ulicy Wojska Polskiego jadący tamtędy rowerzysta przewrócił się i potrzebuje pomocy. Natychmiast zostały tam skierowane służby ratunkowe. Załoga karetki pogotowia z obrażeniami ciała przewiozła kierującego jednośladem do szpitala. Interweniujący policjanci ustalili, że 40-letni mieszkaniec Zamościa jadąc chodnikiem, nagle stracił równowagę i upadł. Jak się okazało w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu - relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odpowiedzą także inni rowerzyści ujawnieni w ostatnim czasie przez policjantów z Zamościa.

- Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i problemy z utrzymaniem równowagi na rowerze miał 40-latek z gminy Zamość oraz 61-letni mieszkaniec gminy Krasnobród. Niewiele mniej, bo ponad 2 promile alkoholu w organizmie mieli natomiast 38-latek z Zamościa i 48-latek z gminy. Obaj w takim stanie poruszali się po drogach gminy Zamość - wylicza rzeczniczka.

 Policjanci ujawnili także nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. 54-latek poruszał się drogami Szczebrzeszyna, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi także 21-latkowi z gminy Zamość. Młodzieniec kierując fiatem w organizmie miał prawie promil alkoholu. Jego niepewny styl jazdy zauważyli policjanci patrolujący ulicę Starowiejską. Natomiast w Jarosławcu policyjny patrol zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki BMW. Powodem było podejrzenie, co do stanu psychofizycznego kierowcy. Policjanci mieli nosa. Siedzący za kierownicą 39-latek z gminy Sitno w organizmie miał ponad promil alkoholu. Obaj mężczyźni nie posiadali również uprawnień do kierowania pojazdami.  

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Niebezpieczne i zabronione jest również kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Osoba, która decyduje się na jazdę jednośladem na podwójnym gazie popełnia wykroczenie, za które sąd może orzec karę aresztu lub grzywny, może też zakazać kierowania rowerami. Nietrzeźwy kierowca to również poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe