Oszukana na BLIK

  • 10.09.2021, 11:01
  • wd
Oszukana na BLIK
36-latka z gminy Frampol zareagowała na prośbę znajomej i wygenerowała dwa kody BLIK, tracąc w sumie 2000 złotych. Policjanci przestrzegają przed oszustwami na BLIK i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu czujności.

9 września do policjantów zgłosiła się 36-letnia mieszkanka gminy Frampol, która padła ofiarą oszustwa. Osoba podszywająca się pod jej koleżankę za pośrednictwem popularnego komunikatora rozsyłała do znajomych wiadomości, prosząc o pokrycie kosztów zamówienia i pilną pożyczkę, którą odda z nawiązką. 36-latka zareagowała na prośbę znajomej i wygenerowała dwa kody BLIK. W ten sposób straciła w sumie 2000 złotych. Policjanci poszukują oszusta, ale przede wszystkim apelujemy o rozwagę. 

– Przypominamy, że proceder oszustw na BLIK wciąż jest popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia obiecując oczywiście zwrot pieniędzy. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacić pieniądze z bankomatu. Zanim zareagujemy na taką prośbę skontaktujmy się z osobą, która prosi o pieniądze i potwierdźmy czy polega ona na prawdzie –  wyjaśnia młodszy aspirant Joanna Klimek z KPP Biłgoraj.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe