KLASA A: Ostał się tylko jeden

  • 10.09.2021, 13:50
  • MaSzt
KLASA A: Ostał się tylko jeden
W gminie Zamość działa już tylko jeden klub piłkarski, występujący w rozgrywkach seniorskich. Metanoja Lipsko nie przystąpiła do rywalizacji w klasie B, ale piłka nożna pozostała w tej miejscowości.

W XXI w. w ligowej rywalizacji, prowadzonej przez zamojski OZPN grało osiem zespołów z gminy Zamość. Zanim w 2013 r. stowarzyszenie Gryf Gmina Zamość przejęło drużynę Echa Zawada, z rozgrywek wycofały się Bastion Bortatycze (w 2001 r.), Promień Wierzbie (2002), Ordynat Żdanów (2005) i Płoszczanin Płoskie (2008). Później działalność zakończyły Nord 98 Wysokie, Duet Wychody Hubale, a w tym roku – Metanoja Lipsko. 

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piłkarz
Piłkarz 13.09.2021, 08:44
Prezes Gryfa twierdzi że po to prowadzi się drugi zespoł by zapewnić mieszkańcom gminy Zamość aktywny wypoczynek sportowy i rekreację. Mam pytanie ilu z Metanoi to mieszkańcy gminy? A kasa gminna przez lata leci. Inne zespoły dostając pieniądze gminne też mogłyby funkcjonować.
Gminny
Gminny 11.09.2021, 22:47
Taki był plan Gminy, to że Lipsko było wspierane jako jedyni to wszyscy wiedzą dlaczego. prezes, menago i sponsor wyjechal, wiemy o kogo chodzi.

Pozostałe