Szczebrzeszyn: Nie chcą oddać drogi powiatowi

  • 08.09.2021, 08:00
  • wd
Szczebrzeszyn: Nie chcą oddać drogi powiatowi
Gmina Szczebrzeszyn nie chce, żeby odcinek drogi wojewódzkiej Tarnawa Mała – Szczebrzeszyn przejął powiat zamojski. – Samorząd powiatu nie udźwignie jej utrzymania – mówi wiceburmistrz Zbigniew Paprocha. Starosta Stanisław Grześko uważa, że powiat nie zawiedzie kierowców.

Uchwała o zmianie statusu drogi wojewódzkiej nr 848 na drogę powiatową została przyjęta przez Sejmik Województwa Lubelskiego w dniu 13 lipca. Droga wojewódzka nr 848 relacji Tarnawa Mała – Turobin – Sułów – Szczebrzeszyn ma stracić swój status z dniem 1 stycznia 2022 roku. Jej 12 km znajduje się na terenie powiatu biłgorajskiego. Kolejne 17 km na terenie powiatu zamojskiego.

Radni gminy Szczebrzeszyn są przeciwni przekazaniu drogi nr 848 swojemu powiatowi. 

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żssssssd
Żssssssd 08.09.2021, 13:05
Za to burmistrz Szczebrzeszyna udzwigni diura na dziurze ale walki da sie krecic a czy burmistrz pokryje uszkodzenie felg lub zawieszenia

Pozostałe