Trzeszczany: W Drogojówce skończyli powiatową drogę

  • 31.08.2021, 21:48
  • wd
Drogojówka, sierpień 2021 Fot. Starostwo Powiatowe Hrubieszów Drogojówka, sierpień 2021
Mieszkańcy Drogojówki w gminie Trzeszczany mogą wreszcie jeździć po równej drodze. Powiat wyremontował blisko 2-kilometrowy odcinek drogi.

 

W ramach przebudowy wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu wykonał roboty przygotowawcze, położył nową nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych i zrobił pobocza. 

- Bezpieczeństwo użytkowników drogi, dostępność komunikacyjna, a także poprawa komfortu jazdy to jeden z priorytetów działań powiatu hrubieszowskiego - zapewnia Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Starosta
Starosta 06.09.2021, 09:23
Robi drogę od siebie, a reszta won.Kuropatwa identycznie robił to samo.
Mobilny ormowiec
Mobilny ormowiec 02.09.2021, 21:54
Albo ktoś wysoki podniósł ręce i zrobił zdjęcia drogi w Drogojówce albo starostwo kupiło drona, A obok w Gliniskach z pieca na łeb. Wyborcy co wy na to. Proponuję aby dron poleciał aż do Strzyżowa i zrobił zdjęcia śmieci. Toż to wizytówka na cały świat Koalicja PSL i Solidarnej Polski, której starościna jest lokalną szefową. Kto z hrubieszowszczyzny w cyrku się nie śmieje buahha
Ojojoj
Ojojoj 01.09.2021, 15:25
Łooo Jezu
Wyremontowali az 2 km. Szok.
I jeszcze ten tekst P starosty ktora ma zerowe pojecie o rozwoju powiatu. Dla niej 2 km remontu z ponad 500 km drog powiatowych to impuls dla rozwoju.
Wasze rządy to jest niedorozwoj
Biorąc pod uwage ze remontu wymaga ok 200 km drog to w ich tempie 10 km rocznie remonty trwały by do 2041 roku.
A że robią Joziową metodą czyli 3 cm nakladki co by bylo dlugo a nie solidnie to do tego czasu pewnie będzie ze 300 km do remontu. I tak w kółko i wszystko strategicznie dla dobra mieszkańców powiatu
Pit
Pit 01.09.2021, 14:13
Referendum się nie udało to nie macie o czym wypisywać ha ha ha aga
Joko
Joko 17.09.2021, 19:17
Referendum byłoby dla całego zarząd Powiatu Hrubieszowskiego i Pani Starościny aktem łaski🤣
Na obecną chwilę tylko się pogrążają bardziej w g...e ,które sami wyprodukowali.Takich speców jeszcze tu nie było.Jeżeli mają na reelekcję 🖕taki h..
Nawet imprezy i plakatów sami nie potrafią zorganizować więc o czym tu mowa.Podróbka gorsza niż chińska😂😂😂
Olo
Olo 01.09.2021, 07:25
No po prostu szał. Wyremontowali bo mieli na to pieniądze i wymagała remontu. Co w tym nadzwyczajnego wydać publiczne pieniądze na remont drogi. Może zapytajmy ile funduszy Pani Starosta pozyskała do budżetu powiatu np. ze środków unijnych. Przebudowa drogi Trzeszczany - Nieledew finansowa jest ze środków które praktycznie każdy powiat dostał odgórnie a rola samorządu było tylko wskazanie na co zostaną przeznaczone. Jeżeli jest taka sielanka, to dlaczego Powiat hrubieszowski ogłosił przetarg na udzielenie kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie deficytu 4,4 mln, przebudowę drogi Moniatycze- Nieledew, przebudowę mostu w Werbkowicach. Fajnie że się robi ale dlaczego za pieniądze z kredytu. Jak ten kredyt byłby wkładem własnym do dofinansowania ze środków zewnętrznych to szacun, a tak to kiepsko wychodzi i czarno to widzę. W dzisiejszych czasach rządzenie nie polega tylko na wydaniu kasy z budżetu którą się dostaje odgórnie. Troszkę inicjatywy by się przydało. Kampania na wójta w Trzeszczanach się rozpoczęła ale proszę zauważyć, że budżet Powiatu to prawie 100 mln a gminy 12. Zdolność kredytowa kiedyś się skończy i co wtedy?
Edyta
Edyta 01.09.2021, 07:35
Sama prawda!!! Co zrobiono w celu rozwoju powiatu, bo przebudowa lokalnych dróg gdzie nie ma jakiejkolwiek infrastruktury i terenów inwestycyjnych powiatu nie rozwinie. Owszem to jest ważne bo ludzie płaca podatki i chcą jeździć po dobrych drogach ale to powiatu nie rozwinie . A co do środków zewnętrznych to rzeczywiście kiepsko. Poprzedniczka miała zdecydowanie większe sukcesy na tym polu i myślę że gdyby nie zmiana było by jeszcze lepiej, tym bardziej że dopiero się rozkręcała.
Skunks
Skunks 01.09.2021, 01:23
I po co było się tak śpieszyć z tą kiełbasą wyborczą. Chodzą słuchy, że mają przedłużyć kadencję samorządowcom, tak więc do 2024 roku mieszkańcy Drogojówki już zapomną, że droga była remontowana. No chyba że co kilka miesięcy będzie pani zamawiała sponsorowane przez Starostwo artykuły w konkurencyjnej gazecie, aby mieszkańcom o tej wspaniałej inwestycji przypomnieć.

Pozostałe