Figurka poświęcona

  • 02.09.2021, 10:00
  • Wioletta Dudek
Figura Matki Bożej Deszkowice II Lipiny Figura Matki Bożej Deszkowice II Lipiny
W Deszkowicach Drugich – Lipinach przy figurze Matki Boskiej spotkali się mieszkańcy wsi, gminy Sułów i ludzie z różnych stron Polski. Okazją było uroczyste poświęcenie odnowionej w ubiegłym roku figury, którą przeszło 100 lat temu kazał wybudować ordynat Maurycy Zamoyski.

Ta uroczystość planowana była na poprzedni rok, ale ze względu na pandemię ją odłożono. W tym roku 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny udało się spotkać w licznym gronie. Organizatorami uroczystości byli mieszkańcy Deszkowic Drugich, jednocześnie członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Figury Matki Bożej w Deszkowicach Drugich-Lipinach oraz Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Deszkowice "Więź Pokoleń", m.in.: Stanisław MisiarzJan PoździkZofia GłowalaTeresa Bis i Maria Poździk, Joanna Pańczyk. Zadbali oni o najdrobniejszy szczegół, żeby dobrze przyjąć gości. Tuż przy leśnej polanie, na której znajduje się figura, rozstawione zostały namioty, ławki, zostawiono wodę, przygotowano pączki na poczęstunek.

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

 

Wioletta Dudek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 03.09.2021, 19:29
Czego się nie robi dla turystów

Pozostałe