Pogoda nie popsuła humorów

  • 31.08.2021, 13:10
  • lew
Pogoda nie popsuła humorów Leszek Wójtowicz Starostami dożynek byli Anna Hałaś z Bukowiny i Tadeusz Mazurek z Biszczy.
Kapryśna pogoda nie zniechęciło to rolników do świętowania. 29 sierpnia w Biszczy odbyły się dożynki powiatu biłgorajskiego. Starostami dożynek byli Anna Hałaś z Bukowiny i Tadeusz Mazurek z Biszczy. Oboje prowadzą duże rodzinne gospodarstwa rolne.

Mszę świętą w intencji rolników poprzedził korowód grup wieńcowych i ich prezentacja. Po zakończeniu nabożeństwa odbyło się uroczyste poświęcenie wieńców i chleba, a w krótkich wystąpieniach głos zabrali zaproszeni goście.

Starosta powiatu biłgorajskiego Andrzej Szarlip podziękował przedstawicielom gmin oraz wójtom za przygotowanie korowodu, a współgospodarzowi wójtowi gminy Biszcza Zbigniewowi Pyczce za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie tak dużego wydarzenia. 

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kicha
kicha 31.08.2021, 22:17
Panie szarlip wyjdz na pole i zobacz ile jeszcze nie skoszono zboża,

Pozostałe