Dorabiaj, ale z głową

  • 31.08.2021, 06:15
  • lew
Dorabiaj, ale z głową Leszek Wójtowicz ZUS w Biłgoraju przypomina.
Od 1 września zmieniają się graniczne kwoty przychodu, które powodują zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń z ZUS. To bardzo ważna informacja dla rencistów i wcześniejszych emerytów, którzy dorabiają do swoich świadczeń. Po przekroczeniu limitu świadczenia będą mogły być nie tylko zmniejszane albo zawieszane.

Do rent i emerytur można dorabiać, ale obowiązują określone limity, które zmieniają się co trzy miesiące. Ich wysokość zależy ściśle od przeciętnego wynagrodzenia w kraju za poprzedni kwartał. – W drugim kwartale płace spadły, dlatego od 1 września limity dla pracujących świadczeniobiorców ZUS również są niższe – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

Pierwszy próg przychodu wynosi 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Od września to 3 853,20 zł brutto. Jeśli przychód emeryta lub rencisty w danym miesiącu będzie wyższy, to wypłata świadczenia za ten miesiąc będzie odpowiednio zmniejszana.

Dowiedz się więcej. Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
glosujcie na pis
glosujcie na pis 31.08.2021, 07:24
Miska ryzu czeka!

Pozostałe