UPZ i ZUS kontynuują współpracę

  • 26.08.2021, 11:18
  • Materiał nadesłany
UPZ i ZUS kontynuują współpracę Fot. UPZ Umowę podpisali rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski i dr hab. inż. Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju.
We wtorek, 24 sierpnia odbyło się podpisanie umowy o współpracy między Uczelnią Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To kontynuacja trwającego już pięć lat porozumienia.

Umowę podpisali rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski i dr hab. inż. Zbigniew Wasąg, dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Na mocy porozumienie Uczelnia i ZUS wyrażają gotować do wspólnej realizacji projektu „Akademia Ubezpieczeń Społecznych”. Projekt ten jest skierowany do studentów I i II stopnia, słuchaczy studiów podyplomowych, a także pracowników ZUS i pracowników Uczelni.

Ponadto porozumienie obejmuje prowadzenie przez ekspertów ZUS konsultacji i wykładów z zakresu ubezpieczeń społecznych dla studentów UPZ, współorganizowanie konferencji poświęconych tematyce ubezpieczeń społecznych oraz edukacji w tym zakresie. Dzięki porozumieniu pracownicy naukowi UPZ mają możliwość publikowania w punktowanym kwartalniku naukowym „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka”. Ponadto na mocy porozumienia Uczelnia Państwowa w Zamościu przyzna swoje indeksy trzem najlepszym finalistom Olimpiady organizowanej przez ZUS dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Uczelnia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych współdziałają ze sobą już od lat na różnych płaszczyznach. Studenci UPZ kierunku finanse i rachunkowość Uczelni Państwowej w Zamościu odbywają w ZUS staże i praktyki zawodowe, podczas których zdobywają doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe