Pożar w Suchowoli. Młoda kobieta z poparzeniami w szpitalu

  • 26.08.2021, 08:51
  • ak
Pożar w Suchowoli. Młoda kobieta z poparzeniami w szpitalu Fot. KM PSP Zamość Spaleniu uległo wnętrze murowanego domu. Straty wstępnie oszacowano na 60 tys. zł
Domownicy zdołali uciec z płonącego domu, ale nie wszyscy wyszli z tego cało. 26-letnia kobieta z poparzeniami rąk i nóg trafiła do szpitala. Do pożaru murowanego domu w Suchowoli w gminie Adamów doszło w środę (25 sierpnia).

Jako pierwsi na miejsce dotarli druhowie z miejscowej jednostki OSP. Z okien na parterze budynku wydobywały się płomienie. Na szczęście wówczas już wszyscy mieszkańcy domu byli na zewnątrz. Poparzonej 26-latce pierwszej pomocy udzielili ratownicy medyczni. Później kobietę przetransportowano do szpitala. 

Czytaj także: Pożar w Majdanie Górnym. Stracili dosłownie wszystko

Strażacy ugasili pożar w kuchni przedpokoju, a następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do środka. Wynieśli stamtąd m.in. 11-kilogramową butlę z gazem i schłodzili ją, by nie wybuchła. Później pozostało oddymienie pomieszczeń i dogaszenie tego, co jeszcze się tliło i wyniesienie na dwór części wyposażenia.

– Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyna tego pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się substancjami łatozapalnymi. Spaleniu uległy pomieszczenia kuchni i przedpokoju wraz z wyposażeniem i sprzętem AGD. Straty oszacowano na kwotę 60 tys. zł – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Cała akcja trwała ponad 2,5 godziny. Brali w niej udział strażacy z Zamościa oraz Krasnobrodu, Suchowoli i Potoczka.

Udzieleniem pomocy pogorzelcom zajął się pracownik socjalny z gminy.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe