Rolnikom na dobry dojazd do pól

  • 26.08.2021, 07:03
  • lew
Rolnikom na dobry dojazd do pól Łączna wartość umów to ponad 2,4 mln zł. Za te pieniądze gminy wybudują prawie 2 km oraz zmodernizują ok. 14 km dróg.
W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano kolejne umowy na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wśród samorządów, które dostały wsparcie, znalazło się 5 gmin z naszego regionu. To Księżpol, Potok Górny, Miączyn, Krasnobród i Szczebrzeszyn.

Dzięki modernizacji dojazdów łatwiejsze życie będą mieli nie tylko rolnicy, ale i osoby, które będą chciały np. nabyć produkt bezpośrednio od gospodarza – powiedział członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, który 18 sierpnia podpisał w Lublinie 30 umów z samorządami na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do pól ze środków celowych budżetu województwa na ten rok.

W tym gronie znalazły się dwie gminy z powiatu biłgorajskiego (Księżpol i Potok Górny) oraz trzy z powiatu zamojskiego (Miączyn, Krasnobród i Szczebrzeszyn). – Otrzymaliśmy 80 tys. zł na dokończenie budowy drogi z płyt betonowych łączącej Borki z miejscowością Zynie – mówi wójt gm. Księżpol Jarosław Piskorski. – W zeszłym roku zrobiliśmy połowę, w tym dokończymy to zadanie.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe