Szczepili na dożynkach

  • 25.08.2021, 07:00
  • lew
Szczepili na dożynkach Gmina Aleksandrów świętowała zakończenie żniw na Polanie Dąbrowa.
Z inicjatywy KGW w Pisklakach i Szostakach chętni mogli zaszczepić się przeciw COVID-19 podczas dożynek gminy Łukowa. Podobne akcje przeprowadzono w Tereszpolu-Zaorendzie i Turobinie.

W większości gmin powiatu biłgorajskiego dożynki przeprowadzono 22 sierpnia, żeby tydzień później – na zakończenie wakacji – wziąć udział w powiatowym święcie plonów w Biszczy.

Zakończenie żniw świętowała gm. Aleksandrów, która poza tradycyjnymi obrzędami zorganizowała konkurs na najładniej przystrojoną posesję. Po mszy świętej w intencji rolników na Polanie Dąbrowa, odbyła się część artystyczna. Na scenie wystąpił m.in. Mirosław Szołtysek, gwiazda śląskiej estrady, a wieczorem organizatorzy zaprosili na zabawę taneczną pod gwiazdami.

22 sierpnia dożynki nad Tanwią w Pisklakach zorganizowała gm. Łukowa. Chętni – z inicjatywy KGW w Pisklakach i Szostakach – mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Gwiazdą wieczoru był zespół Effect.

Akcję szczepień prowadzono również podczas dożynek gminnych m.in. w Tereszpolu-Zaorendzie i Turobinie.

Rolnicy z gm. Józefów dziękowali za plony w Majdanie Nepryskim, gm. Księżpol zorganizowała dożynki w Starym Lipowcu, gm. Tarnogród – w Różańcu Pierwszym, a gm. Potok Górny – w Jasienniku Starym.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe