Gm. Sułów: Cuchnący problem w Deszkowicach Drugich

  • 25.08.2021, 05:57
  • wd
Gm. Sułów: Cuchnący problem w Deszkowicach Drugich
Podobno plan był inny, ale nie wypalił. Nieprzeorany szlam leży na polu rolnika. On ma problem, ale jeszcze większy mają jego sąsiedzi.

Na kilku hektarach pola w Deszkowicach Drugich (gm. Sułów) od blisko tygodnia zalegają tysiące ton cuchnącego szlamu z oczyszczalni ścieków w Zamościu. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają czym oddychać. Odór jest nie do wytrzymania.

Czytaj także: Pożar w Deszkowicach. Suszarnie poszły z dymem

Ciężarówki wypełnione cuchnącym szlamem przywieziono w środę 18 sierpnia. Zrzucono je na pola w kilku miejscach w różnej odległości. Fetor natychmiast się rozniósł. Tego samego dnia do Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Delegatury w Zamościu zaczęli dzwonić mieszkańcy wsi i skarżyć się na dokuczliwy zapach. Kolejne telefony były w czwartek i piątek. O przykrej sprawie mieszkańcy Deszkowic Drugich poinformowali też naszą redakcję.

Czytaj także: Odór nie do wytrzymania w gminie Mircze

– Ludzie są zdenerwowani, bo od tych odchodów wyrzucanych na pola śmierdzi w całej okolicy. Nie da się tego wytrzymać. Nie można otworzyć okna, usiąść na dworze, wywiesić prania na zewnątrz. To nie jest nasze, my z tego wstrętnego „nawozu” nie korzystamy, dlaczego musimy na tym cierpieć? Za co nas tym raczy? – denerwuje się  jeden z mieszkańców.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdegustowana
Zdegustowana 26.08.2021, 20:34
Tak tak zajmujcie się dalej smrodami a tym co trzeba to jak zwykle po co... Na wsi mieszkacie. Dzisiaj w miastach śmierdzi a co mówic przy terenach rolnych. Można pomyśleć że się budowaliście w ekskluzywnej dzielnicy że nosek wrażliwy. Każdy artykuł o Deszkowicach dotyczy brudu smrodu... Czego nie przeszkadza nikomu brak oświetlenia bo dla gminy to nie problem, niewykoszone chaszcze to też nikomu nie przeszkadza, syf i śmieci w rowach też nie problem, o stanie drogi na Nielisz nie wspomnę. Na to pieniędzy jakoś obecny pan wójt nie potrafi pozyskać... O to się ludzie upominajcie a nie o bzdety! Nie zadowalajcie się byle czym i nie zajmujcie smrodem tylko po to żeby artykulik był !
BKR
BKR 26.08.2021, 20:56
Proszę mieć pretensje do wójta w tych sprawach - to nie wina mieszkańców. Gdyby był uczciwy, zajął by stanowisko w tej kwestii. Nie byłoby tematu, gdyby tak ekologiczny nawóz nie leżał przez tydzień...tak się po prostu nie robi. I jak tak pachnie to proszę sobie pod domem zrzucić na tydzień. W tamtym roku było podobnie. A wszystko ma swoje granice. Pozdrawiam.
Oj tak
Oj tak 26.08.2021, 22:11
Wójt ma za uszami, ale brak oświetlenia to efekt głosowania mieszkańców Rudek za przekazaniem środków na remont budynku dawnej szkoły. Bo muszą gdzieś się bawić. Dbają o siebie a nie o całą wieś. Norma
l
l 01.09.2021, 22:50

a ty jak głosowałeś
Zainteresowana
Zainteresowana 26.08.2021, 20:08
Przynajmniej ekologicznie dba o plony. Śmierdzieć przestanie. ale fakt, że ciemno u nas ale nie u wójta gminy sułów pod domem. Grunt to "uczciwie" ha ha dzielić kasę
Zawiedziony
Zawiedziony 26.08.2021, 19:52
U was śmierdzi ale macie lampy oświetleniowe. Zaś u nas ani smrodu, ani lamp, o które prosiliśmy wójta już od kliku lat. Inwestycje idą tylko w "wybranej" części Deszkowic Drugich! To przykre. Ludzie stoją na przystanku w ciemności, ciężko z autokaru wyjść bo nadjeżdżające auto może nas potrącić. Ale włodarz naszej gminy i nasi radni mają się jak tłuste koty! Pamiętajcie karma wraca!!!
Paris Paris
Paris Paris 26.08.2021, 10:11
Jak smród padliny jest zapachem specyficznym to gratuluję wyczucia - Coco Chanel po prostu
anna
anna 26.08.2021, 09:31
Kilka lat temu korzystaliśmy z tego nawozu. Smród był przeogromny ale plony bardzo dobre.
Rozmowa kontrolowana!!!!!!!!!!
Rozmowa kontrolowana!!!!!!!!!! 25.08.2021, 21:58
Cenzor zjadł hahahha
On
On 25.08.2021, 20:07
A przepraszam... gdzie jest reszta artykułu z kometarzem koerownika WIOŚ? Również z tego co kojarzę ten szlam o którym mowa został zagospodarowany jak tylko pozwolily na to warunki pogodowe jest to dokładnie osad ściekowy, który jest wykorzystywany w rolnictwie. Osady posiadaja swoj specyficzny zapach, jak większość nawozów pochodzenia organicznego. Nie jest również niczym niezwykłym, że rolnicy po żniwach przygotowują pola pod nastepny zasiew. Temat totalnie rozdmuchany nie majacy podstaw prawnych.
Johnny
Johnny 25.08.2021, 10:21
Tysiące ton...piszecie takie bzdury ze nawet ze smrodliwego nieszczęścia sąsiadów nie mogę się pośmiać

Pozostałe