Paliło się na polach

  • 24.08.2021, 07:46
  • m
Paliło się na polach Płonęły zboża na pniu i ścierniska
Trwają żniwa. O pożar podczas prac polowych nie jest trudno. W powiecie tomaszowskim doszło już do trzech pożarów i to w ciągu paru dni. Spłonęło kilka hektarów zboża na pniu, płonęły ścierniska, palił się kombajn i dwa samochody osobowe.

Tegoroczne żniwa charakteryzuje zmienna i dynamiczna pogoda. W lipcu tego roku odnotowano dość znaczną ilość opadów. Nie znaczy to jednak, że pożary nie powstają – przestrzega na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lub.

Tylko w sobotę (14 sierpnia) w pow. tomaszowskim doszło do dwóch pożarów. W Majdanie Górnym podczas prac na polu zapalił się kombajn zbożowy. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z KP PSP Tomaszów Lubelski oraz jednostek OSP w Majdanie Górnym, Bełżcu i Podhorcach.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe